Maverick Storm 3 BeamWash jest jednym z najnowszych przedstawicieli linii ruchomych głów marki Chauvet Professional oferujących stopień ochrony IP65. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o trwałości i wszechstronności zastosowań zarówno w realizacjach plenerowych, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. 

To, co wyróżnia Maverick Storm 3 BeamWash na tle innych konstrukcji, to nowe możliwości efektowe, dzięki dwóm strefom pikseli z własną, niezależną regulacją zoom w zakresie od 4,6° do 53,6°. Zewnętrzny pierścień składa się z 16 elementów natomiast strefa wewnętrzna zawiera 12 pikseli. W rezultacie umożliwia to, przykładowo uzyskanie jednocześnie wiązek beam i wash z poziomu jednego urządzenia. Źródło światła stanowi 28 diod LED RGBW zapewniających łączny strumień na poziomie 19 000 lumenów.

Fabrycznie dostępne makra efektów z wyborem koloru tła oraz koloru wzorów pozwalają na szybkie i łatwe osiągnięcie unikalnych efektów. Konstrukcja optyki zapewnia znakomite mieszanie barw oraz dobre skupienie strumienia do efektów powietrznych oraz obrazka w kamerze. Podwójne tryby sterowania pozwalają na wydzielenie sterowania pikselami do mapowania sygnałem Art-Net/sACN, przy sterowaniu DMX funkcji zmotoryzowanych.

Obudowa o zaawansowanej konstrukcji i klasie szczelności IP65 pozwala na bezpieczne i bezawaryjne działanie w wymagających warunkach pracy we wnętrzach oraz przy deszczowej pogodzie na zewnątrz.