Teatry to miejsca, w których wymaga się od urządzeń oświetleniowych cichej pracy, precyzji i doskonałych osiągów. Znając doskonale te potrzeby firma Claypaky zaprezentowała nową głowicę ruchomą Sinfonya Profile 600 przeznaczoną specjalnie do zastosowań teatralnych.   

 

Sinfonya Profile 600 to projekt, który powstał całkowicie od podstaw i nie bazuje na rozwiązaniach modeli estradowych czy touringowych. Dzięki takiemu podejściu projektanci Claypaky mogli jeszcze lepiej dostosować konstrukcję nowego modelu do potrzeb odbiorców. Sama obudowa została na tyle skompresowana, by oprawa mogła z powodzeniem pracować z poziomu platform oświetleniowych ale też nisz wokół ram sceny. Większe możliwości montażowe i lokalizacyjne połączone z możliwością wytworzenia wiązki światła od 5 do 60 stopni (dzięki nowo zaprojektowanemu systemowi optyki) dają realizatorom oświetlenia bardzo precyzyjne i wielozadaniowe narzędzie. Owszem, precyzja jest bardzo ważna, jednak sceneria teatralna charakteryzuje się również dużymi wymaganiami jeśli chodzi o cichą pracę urządzeń na scenie – i tutaj właśnie dochodzimy do jednej z flagowych cech modelu Sinfonya. Urządzenie dzięki funkcji TONEDOWN™ jest w stanie generować przy pełnej mocy jedynie 27 dB hałasu. Warto też  wspomnieć o technologii ACCUFRAME™. Jest to unikalny system kadrowania, który wykorzystuje jedynie dwie płaszczyzny ogniskowania (w przeciwieństwie do czterech używanych wcześniej). Znacznie ogranicza to czas potrzebny na programowanie i re-focus. Producent określił ten system jako 40-razy dokładniejszy od tradycyjnych systemów kadrowania, co może znacząco zmienić wiele aspektów pracy z urządzeniem.

Czymże byłaby nowoczesna głowica ruchoma bez systemu kalibracji, sterowania oraz kontroli kolorów? Sinfonya wyposażona została w nowe oprogramowanie odpowiedzialne za efekty i kolory oraz system kalibracji Claypaky CloudIO. Wspomniane systemy pozwalają realizatorom na osiągnięcie bardzo precyzyjnych, żywych i intensywnych barw zoptymalizowanych pod kątem sceny oraz telewizji z wysokimi poziomami CRI i TLCI. Dodatkowo system CloudIO pomaga użytkownikom łatwo dopasować dowolne urządzenie na scenie tak, aby uzyskać ten sam strumień świetlny i poziom temperatury barwowej. Sam fakt, że urządzenie wyposażone zostało w tak wiele opatentowanych technologii świadczy o tym, że producenci postanowili odświeżyć spojrzenie na realizację oświetlenia teatralnego i „wsłuchać” się w potrzeby rynku, co zaowocowało nowoczesną i wielozadaniową oprawą.

Po więcej szczegółów odsyłamy bezpośrednio na stronę producenta lub do firmy Prolight, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Claypaky w Polsce.