Firma Claypaky rozszerzyła rodzinę urządzeń Tambora o nowy model zaprojektowany do wszechstronnych efektów świetlnych i dekoracji scenografii.

Tambora Linear to hybrydowa belka LED łącząca w jednej oprawie dwa uzupełniające się efekty. Pierwszy z nich jest napędzany przez sekcję 400 pikselowych diod LED RGB, które zapewniają światło tła o wyglądzie bardzo podobnym do tego, jakie daje ściana LED o wysokiej rozdzielczości. Układ ten może być sterowany po 16 diod w 25 grupach, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości grafiki. Drugi efekt jest tworzony przez centralną linię 200 niezwykle wydajnych białych diod LED, zapewniających oszałamiający efekt stroboskopowy. Efektem można sterować za pomocą 25 różnych obszarów, co zapewnia jego niezrównaną wszechstronność. Tambora Linear 100 posiada dużą liczbę wbudowanych efektów, dzięki czemu może być używana nie tylko w trybie zaawansowanym, ale także w trybie prostym, gdy nie jest dostępny serwer multimedialny lub gdy instalacja wymaga szybkiego rozwiązania.

System Tambora Linear można łatwo połączyć mechanicznie z wieloma urządzeniami, a następnie sterować nim jako jedną kompletną instalacją za pomocą oprogramowania kontrolnego. Jest to niezwykle łatwe i przyjazne dla użytkownika. Dla większej modularności kompozycji producent oferuje również model TAMBORA LINEAR 60, kompaktowa wersję idealną do zastosowań w wąskich przestrzeniach. Claypaky oferuje również szeroką gamę łatwych do zastosowania filtrów dodatkowych. Mogą one kształtować wiązkę światła dzięki efektowi frost lub zwiększać czytelność pikseli dzięki filtrowi o “neutralnej gęstości”, który jest szczególnie przydatny w zastosowaniach telewizyjnych i zwiększa wydajność pracy na planie zdjęciowym. Tambora Linear jest elegancka i lekka, a jej smukła obudowa pozwala na lepsze dopasowanie do wielu zastosowań – od studiów telewizyjnych po trasy koncertowe, gdzie zapotrzebowanie na zestawy oświetleniowe z mapowaniem pikseli jest coraz większe. Jest to wyróżniający się produkt w każdym zestawie oświetleniowym, w naprawdę konkurencyjnej cenie.