W dniu otwarcia sezonu 2021 NHL na kanale telewizyjnym TNT, Turner Sports zaprezentował swoje zupełnie nowe studio transmisyjne dla najlepszej na świecie ligi hokejowej NHL w pełni oparte na infrastrukturze disguise.
Od początku sezonu cztery serwery multimedialne disguise vx 2 i pięć nodów renderujących rx II będzie napędzać ponad 270-stopniową projekcję treści wizualnych w nowym studiu, które zostało zbudowane w niecałe dwa miesiące, pod koniec lata z pomocą disguise Certified Solution Provider i studia kreatywnego MEPTIK. Zdolność disguise do płynnego łączenia diod LED i projekcji w celu stworzenia masywnej oprawy multimedialnej pomogła zespołowi dostarczyć elementy w krótkim czasie. Rozwiązanie disguise połączyło dziewięć projektorów, dwie ściany LED i wiele kamer w jeden ekosystem, który pomógł płynnie zrealizować projekt od koncepcji do uruchomienia.
– Jest to kompletne studio nadawcze, całkowicie oparte na rozwiązaniach disguise. Firma Turner Sports zdecydowała się na disguise ze względu na łatwość użycia i szybkość wdrożenia – powiedział Gideon Ferber, director of product for broadcast at disguise, który nadzorował rozwój studia.
Zestaw studia nawiązuje do charakterystycznego stylu TNT i motywu brandingowego systemu projektowania znanego jako „Black Ice”. Przekazuje wygląd nowoczesnych aren za pomocą ogromnych wyświetlaczy i efektów świetlnych. Subtelne elementy w stylu hokejowym obejmują owalny kształt zestawu, który przypomina lodowisko, a także podstawę z odłamków lodu i obramowanie w kształcie kija hokejowego.
Przestrzenna scenografia multimedialna to wyjątkowe połączenie diod LED i projekcji z zakrzywionymi, niestandardowymi panelami LED po obu stronach owalu i ekranami projekcyjnymi wypełniającymi resztę wizualnego płótna. Wideo, obrazy i dane są mapowane na wyświetlacze za pomocą disguise. Kolejną zaletą disguise była możliwość stworzenia projektu 3D z dokładnością do pikseli i odtworzenia go przed wejściem do studia.
– Bezwzględnie kluczowa była możliwość wykonania wstępnej wizualizacji studia, ponieważ nie było czasu na wcześniejsze próby lub blokowanie prac podczas budowy – wyjaśnia Ferber. – Studio faktycznie działało na tydzień przed datą premiery, więc możliwość sprawdzenia całej konfiguracji i wyglądu treści, a następnie wbudowanie animacji i grafiki była niezbędna.
disguise i MEPTIK przeszkolili również wewnętrzny zespół produkcyjny Turner Sports w zakresie korzystania z workflow disguise podczas transmisji. Zespół zaprojektował różne programy nauczania dla każdego kluczowego stanowiska, od producentów i twórców, po inżynierów i operatorów, szkoląc wielu specjalistów w zakresie każdej umiejętności.
– Zapewniliśmy firmie Turner Sports puste płótno, na którym twórcy mogą opowiedzieć swoje najlepsze historie i zaangażować publiczność. Byliśmy bardzo dumni, że mogliśmy zrealizować ten projekt w tak krótkim czasie i odnieść taki sukces – powiedział Phil Ventre, vice president of broadcast w disguise.