LA7.16i to najbardziej zaawansowana końcówka mocy na świecie będąca ucieleśnieniem idei nowego myślenia na temat instalacji. Produkcję nowego modelu poprzedziły lata pracy działu R&D francuskiej marki co w efekcie przełożyło się na stworzenie niezwykle zaawansowanego urządzenia w formacie 2U, które generuje o 50% mniej ciepła i gwarantuje o 40% niższy koszt za kanał w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

LA7.16i jest 16-kanałowym wzmacniaczem sterującym, przeznaczonym do użycia w stacjonarnych instalacjach dźwiękowych. Wykorzystuje on technologię zarządzania mocą L-SMART, która dynamicznie dopasowuje moc do rzeczywistych potrzeb zasilanego systemu głośnikowego. System L-DRIVE zapewnia zaawansowane zabezpieczenie prądowe i temperaturowe. LA7.16i jest zaprojektowany pod kątem zapewnienia najlepszej wydajności w zastosowaniach wielokanałowych, pracy w systemach rozproszonych czy zasilania źródeł liniowych w celu uzyskania najlepszej dyskretyzacji.

Jego funkcjonalna i elegancka obudowa 2U kryje w sobie potężny silnik DSP z zaawansowanymi rozwiązaniami zarządzania głośnikami, ochrony systemu oraz jego monitorowania, a także kompletny zestaw narzędzi do regulacji i kalibracji systemu. Model LA7.16i jest zgodny z protokołem Milan i posiada wejścia AVB z zapewnieniem bezproblemowej redundantnej pracy w sieci, a także złącza cyfrowe AES/EBU oraz analogowe. Trzy sekcje GPIO oraz zapasowe zasilanie 24 V DC dla karty DSP zapewniają zewnętrzne sterowanie oraz zwiększają niezawodność działania.