IV Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra 2021 odbędzie się 17 listopada 2021 w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. W tym roku organizatorzy podzielili przestrzeń, w której będzie odbywać się wydarzenie, na trzy strefy: Inspiracje, Dyskusje, Technologie. Wśród tematów podejmowanych w czasie Konferencji pojawią się między innymi: ekologia, edukacja, modelowanie, 3D, wirtualna rzeczywistość, drony, multimedia, światło, dźwięk, ale również nowe trendy, jakie dziś pojawią się w rozrywce, szczególnie tej online. W zaplanowanych wykładach i panelach dyskusyjnych swój udział potwierdzili między innymi James Sipson z Copper Candle czy Daan Omen z Live Legends.

Jeśli nie masz jeszcze biletu na to wydarzenie, jeszcze jest czas żeby to zmienić.

Kup bilet używając naszego KODU RABATOWEGO: MiT35
https://eventory.cc/event/konferencja-scena-jutra/tickets
i otrzymaj 35% zniżki na bilety 🎫 STANDARD.

25 zniżkowych biletów Konferencja STANDARD czeka na Ciebie!

Motywem przewodnim tegorocznej Konferencji Scena Jutra będzie wirtualna rzeczywistość i jej wpływ na pracę artystów stąd wiele paneli i dyskusji będzie poświęconych temu obszarowi. Wydzielenie przez organizatorów stref tematycznych powoli staje się wizytówką tego wydarzenia i sprawia, że każdy z uczestników, niezależnie od upodobań, ma szansę znaleźć dla siebie odpowiedni temat, który może go zainspirować do dalszego rozwoju.

Strefa Inspiracje zlokalizowana będzie na Sali Młynarskiego. To miejsce i czas dla osób szukających inspiracji, ale również rozwiązań, które mogłyby zastosować w swojej pracy. Tylko tutaj spotkacie osobistości świata sceny, które realnie wpływają na kształt, jaki ma ona teraz i będzie miała w przyszłości. Wśród gości, którzy tego dnia wygłoszą swoje prelekcje, nie zabraknie osobistości świata sceny, nie tylko tej teatralnej i koncertowej. Widzowie będą mieli okazję posłuchać wykładów między innymi: Kamila Pohla (Marvel Future Revolutions), Daana Omena (Live Legends), Małgorzaty Szabłowskiej (Teatr Wielki-Opera Narodowa), Jamesa Simpsona (CopperCandle), dr hab. Rafała Wiśniewskiego (NCK) czy psychologa biznesu Wojtka Herra.

Strefa Dyskusje zlokalizowana będzie w Sali Kamiennej. Tam znów spotkają się ze sobą przedstawiciele różnych zawodów związanych ze sceną oraz artyści, po to by podyskutować na najbardziej aktualne tematy. W podzielonym na bloki tematyczne dniu każdy będzie miał możliwość posłuchania, jak zmienił się rynek sceniczny w ostatnim czasie oraz w którym kierunku zmierza. Wśród panelistów znalazły się między innymi takie osoby, jak: Artur Rojek, Katarzyna Gospodarek, Maciej Żemojcin, Maciej Amanowicz, Miłosz Borycki i Paweł SPIDER Pająk. Wśród poruszanych tematów znajdą się: „Ekologia w kulturze”, „Wirtualna produkcja”, „Dźwięk immersyjny”, a także „Sponsoring i mecenat w projektach scenicznych, a wizerunek marki.”

Strefa Technologie zlokalizowana będzie w Salach Redutowych. Tam swoje stoiska informacyjne będą mieli przedstawiciele dystrybutorów i producentów sprzętu scenicznego, a także przedstawiciele uczelni i stowarzyszeń. W tym miejscu możecie spodziewać się polskich premier, prezentacji, szkoleń i wykładów na tematy związane z techniką, kreacją oraz zarządzaniem przy produkcjach scenicznych.

Konferencja Scena Jutra 2021 to wydarzenie, którego celem jest:

  • edukowanie
  • inspirowanie
  • nawiązywanie kontaktów
  • budowanie świadomości nadchodzących trendów
  • pokazywanie nowych możliwości technicznych
  • oraz związanych z nimi zagrożeń.

IV Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra 2021 kierowana jest do dyrektorów, dyrektorów technicznych i pracowników technicznych teatrów i domów kultury, hal widowiskowych i sportowych, centrów kongresowych; organizatorów i producentów wydarzeń, koncertów i festiwali; reżyserów, scenografów, artystów; pracowników agencji eventowych; artystów i aktorów zainteresowanych nowymi środkami wyrazu; realizatorów dźwięku, światła i multimediów; właścicieli i pracowników technicznych firm – dostawców techniki scenicznej, a także do działów marketingu korporacji, które działania promocyjne i wizerunkowe chcą wiązać ze sceną lub potrzebują inspiracji oraz rozwiązań technicznych do własnych działań online.

Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy. W Konferencji będzie można wziąć udział osobiście, pojawiając się 17 listopada 2021 roku w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, ale również za pośrednictwem Internetu z zacisza swojego domu lub firmy. Udział w wydarzeniu jest płatny.

Bilety nabyć będzie można za pośrednictwem platformy eventory. Dla większych grup zainteresowanych udziałem w tegorocznym wydarzeniu organizatorzy przewidzieli specjalne pakiety promocyjne.

Pełny harmonogram IV Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra 2021 oraz informacje ba temat uczestniczących w niej gości znajdą Państwo na stronie www.scenajutra.pl.

Konferencja Scena Jutra to inicjatywa, która łączy świat artystów ze światem technologii. Jeśli należysz do jednej z tych grup, nie może Cię na niej zabraknąć.

Prelegenci:
Daan Oomen, James Simpson, Małgorzata Szabłowska, Wojciech Herra, Rafał Wiśniewski, Maciej Żemojcin, Paweł „SPIDER” Pająk, Kamil Pohl, Krzysztof Bąk, Janusz Józefowicz, Andrzej Hamerski, Andrzej Manowski, Przemysław Rezner, Maciej Amanowicz, Michał Fałat, Miłosz Borycki, Monika Zawisza, Katarzyna Gospodarek, Dorota Nowakowska,  Michał Podogrodzki, Krzysztof Polesiński, Jerzy Kubiak, Artur Szyman, Sebastian Słomiński, Artur Rojek

Organizatorzy:
Fundacja Scena Jutra I Teatr Wielki – Opera Narodowa

Sponsorzy:
ROBE lighting I Claypaky I Prolight

Patroni:
Narodowe Centrum Kultury I Teatr Muzyczny ROMA I Meeting Planner I E-teatr I Muzyka i technologia

Partnerzy:
Akademia Teatralna w Warszawie I Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie I TR Warszawa I Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych