Odeon to mieszczące się w samym centrum Sochaczewa nowoczesne kino, które standardem przewyższa wiele tego typu obiektów zlokalizowanych w większych miastach. Odeon wyróżnia się stylem i wystrojem, a także zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

Od momentu otwarcia Odeon stał się ulubionym miejscem wielbicieli dużego ekranu z Sochaczewa i okolicznych miejscowości. Nic dziwnego, ponieważ przychodząc na seans widzowie mogą spodziewać się ponadprzeciętnego standardu w postaci wygodnych regulowanych foteli, doskonałego obrazu i najwyższej jakości dźwięku, za który odpowiada  firma ESS Audio i dostarczone przez nią rozwiązania koncernu Harman.

Duża sala

W Odeonie znajdują się dwie sale kinowe. Większa sala oferująca 163 miejsca została wyposażona w dedykowane do małych i średnich kin zestawy zaekranowe JBL C222, które w najniższym paśmie wspierane są przez subwoofer JBL 5628. Jest on zbudowany w oparciu o dwa 18-calowe przetworniki wykonane w technologii Differential Drive, z podwójnymi cewkami i podwójnymi magnesami neodymowymi. Przetworniki 2269H dysponują ponadto zawieszeniem umożliwiającym ekstremalne wychylenia membrany, co przekłada się na zwiększenie efektywności przetwarzania najniższych częstotliwości.

Na zestaw surround składają się pasywne zestawy głośnikowe JBL 9300 oraz 9310. W obu modelach zastosowano, między innymi, znaną z referencyjnych monitorów M2 technologię falowodu Image Control oraz technologię Wave Shaping Vane pozwalającą na kształtowanie czoła fali dźwiękowej odpowiednio do geometrii sali kinowej. System zasilany jest przez wzmacniacze firmy Crown serii DSi oraz DCi. Całość zaś spięto wysokiej klasy kablowaniem firmy Eurocable.

Mała sala

Mniejsza sala, na 49 miejsc, jest wyposażona w zaekranowe zestawy JBL C211 posiadające te same drivery, co referencyjne monitory serii 7 gwarantujące wierne i naturalne przetwarzanie najwyższych częstotliwości. Za dolne pasmo odpowiada zaekranowy subwoofer JBL 4645C opartych na pojedynczym przetworniku 18-calowym. Dźwięk surround zapewniają kompaktowe, dwudrożne zestawy głośnikowe JBL 8320. Wszystkie elementy zasilane są wzmacniaczami Crown serii XLS.

Hall

Nie tylko sale kinowe, ale również hall wejściowy i ciągi komunikacyjne nagłośnione zostały za pomocą sprzętu JBL. Zastosowano w nich ścienne głośniki instalacyjne JBL Control 23-1 oraz Control 25-1 cechujące się wysokiej klasy brzmieniem i szerokim kątem pokrycia. Nie bez znaczenia jest również ich nowoczesny i atrakcyjny wygląd, pozwalający na łatwe wkomponowanie w otoczenie. Głośniki zasilane są instalacyjnymi wzmacniaczami JBL CSA1300Z. Całość z kolei jest zarządzana przez zaawansowany procesor strefowy DBX ZonePro640m.

 

Tekst: Marcin Ziniak, Muzyka i Technologia
Zdjęcia: Tomasz Bartoszyński, Wide Vision

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@muzyka-tech.pl