Firma KLANG przedstawia nowe urządzenie zaprojektowane z myślą o realizatorach MON i instalacjach stałych. KLANG:konduktor to najbardziej wszechstronny i efektywny procesor miksujący do systemów odsłuchu dousznego, zapewniający maksymalną elastyczność i wszechstronność połączeń. System dostarcza 16 miksów immersyjnych i może przetwarzać 128 sygnałów wejściowych z częstotliwością próbkowania do 96 kHz oraz latencją poniżej 0.25 ms. KLANG:konduktor jest kompatybilny z dzisiejszymi standardami ale co najważniejsze jest także gotowy na rozbudowę w przyszłości.

Szerokie możliwości połączeń I/O zapewniają trzy gniazda DMI, które dodatkowo gwarantują integrację z dowolnymi istniejącymi konfiguracjami. W połączeniu z dołączonymi możliwościami routingu jednokanałowego, urządzenie umożliwia także swobodny routing między silnikiem miksu immersyjnego i konwersję różnych formatów DMI, np. Optocore, Dante lub MADI, z każdą kartą DMI oferującą do 64 kanałów wejściowych i wyjściowych zarówno przy 48 kHz, jak i 96 kHz.

KLANG:konduktor opiera się na tej samej konstrukcji wzmacniacza co KLANG:quelle dlatego na jego panelu frontowym znajdziemy port słuchawkowy umożliwiający bezpośrednie podłączenie słuchawek, w tym konstrukcji dousznych o niskiej impedancji i skierowanie do nich sygnału z wyjścia cue konsoli oraz płynne przełączenie na cue KLANG za pomocą aplikacji.

Dla podniesienia komfortu obsługi procesor został wyposażony w 7” kolorowy wyświetlacz dotykowy, który pozwala na bezpośrednią kontrolę miksu, możliwość konfiguracji, dostęp do opcji routingu i monitoring sygnału. Dodatkowo na przedzie urządzenia znajduje się port sieciowy umożliwiający zasilanie przez Ethernet, a tym samym bezpośrednie podłączenie urządzeń takich jak KLANG:kontroller lub KLANG:quelle. Maksymalną niezawodność i stabilność pracy procesora gwarantują podwójne redundantne zasilacze.

KLANG:konduktor – wybrane parametry:
Latencja 1/4 ms (bez kart IO)
2 x port USB do aktualizacji oprogramowania i instalacji presetów
1 x wzmacniacz słuchawkowy studyjnej jakości ze sterowaniem głośności
7-calowy kolorowy ekran dotykowy
Podwójne redundantne zasilanie
1 x port RJ45 Ethernet z PoE
2x port RJ45 EtherCON Control Ethernet
1x port RJ45 EtherCON Ethernet LINK
128 wejść / 16 szyn miksujących @ 48 i 96kHz
Wejście i wyjście Word Clock
192×192 router sieciowy audio