ID84 to nowa propozycja francuskiego producenta, wchodząca w skład nowej serii kolumnowych, kompaktowych i superkompaktowych głośników, mających tę samą sygnaturę dźwiękową i umożliwiających tworzenie ekscytujących oraz wciągających wrażeń dźwiękowych w najbardziej złożonych środowiskach akustycznych.

Systemy nagłośnieniowe ze zmienną kierunkowością, wieloma mniejszymi przetwornikami i sporą elastycznością nie są pierwszyzną na runku pro-audio, jednak pierwszy raz powyższe cechy zostały zestawione i połączone z legendarną jakością marki Nexo oraz bardzo dobrym stosunkiem wielkości do mocy. To połączenie zaowocowało wyprodukowaniem dwudrożnej pasywnej kolumny ID84, która wyposażona została w zgłoszony do opatentowania układ HF, a w jej wnętrzu znajdziemy cztery solidne, neodymowe, 4-calowe przetworniki niskotonowe oraz aż osiem 1-calowych przetworników wysokotonowych o unikalnym, maksymalizującym wydajność układzie.

Co ciekawe, system oferuje moc szczytową na poziomie aż 135 dB, przy paśmie przenoszenia od 90 Hz do 20 kHz. Dzięki takim osiągom, system nie tylko doskonale sprawdzi się jako dogłośnienie stref, czy w instalacjach stałych, ale w odpowiedniej konfiguracji również jako nagłośnienie FOH. Tym bardziej, że projektanci z NEXO postanowili nie pozostawić ID84 osamotnionego, gdyż użytkownicy mogą wykorzystać oferowane produkty towarzyszące – podstawę  pod ID84, moduł rozszerzenia niskich częstotliwości ID84L oraz subbas ID312.

Wykorzystując powyższe urządzenia  można z powodzeniem skonfigurować i dobrać idealny zestaw nie tylko do nagłośnienia frontowego, ale też do nagłośnień akustycznie i architektonicznie wymagających wnętrz. To oczywiście nie jedyne potencjalne wykorzystanie, gdyż zestaw został dopracowany i dopieszczony również pod kątem wizualnym, więc sprawdzi się świetnie we wnętrzach teatrów, restauracji, centrów konferencyjnych czy obiektów rekreacyjnych, sakralnych i sportowych.

 

Potwierdzeniem wielozadaniowości systemu ID84 jest również dbałość o konstrukcję i wytrzymałość. Tym razem projektanci NEXO postawili na lekką, ale sztywną obudowę z aluminium ze stalowym grzbietem, ułatwiającym podwieszanie i skomplikowane instalacje. Nowoczesne osłony boczne oraz opatentowana kratka Magnelis doskonale komponują się estetycznie z resztą obudowy i dostępne są standardowo w kolorze czarnym lub białym (z możliwością zamówienia w innych kolorach RAL).

Na koniec warto wspomnieć o bardzo ważnym aspekcie współpracy z systemem ID84, czyli o przełączanej dyspersji. Użytkownik może za pomocą przełącznika na tylnej części obudowy zmienić ustawienie na tryb wąski +0/-10 stopni lub tryb szerokokątny +0/-25 stopni dla 100 stopni pokrycia w poziomie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z firmą Lauda-Audio, wyłącznym dystrybutorem marki NEXO na terenie Polski.