Firma SSL zaprezentowała nowy kontroler służący do kompleksowej obsługi  programów DAW. Urządzenie wyposażono w wysokiej jakości 100 mm zmotoryzowany potencjometr suwakowy, dwa wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, miękkie, wytrzymałe gumowe klawisze i ważone koło jog. Wszystko to zamknięte w solidnej metalowej obudowie. Jak zapewnia producent, UF1 to najlepszy kontroler z jednym faderem na rynku.

UF1 umożliwia pełną kontrolę nad parametrami DAW, takimi jak panoramy, wysyłki, kontrola wtyczek i nie tylko. Oferuje także możliwość dostosowania 46 programowalnych przycisków specjalnie do Twojego sposobu pracy. SSL UF1 to również czytelne i kompleksowe wizualne informacje zwrotne, intuicyjna kontrola i pełna integracja z wtyczką SSL Meter i oprogramowaniem SSL 360°. UF1 oferuje moc i kontrolę niespotykaną wcześniej w urządzeniu tej wielkości.

Jeden kontroler wiele programów
UF1 może kontrolować do 3 programów DAW jednocześnie. Wyposażony jest w profile dla Pro Tools, Logic, Cubase, Studio One, Ableton Live, LUNA i Pyramix. Dedykowane przyciski transportu i ważone pokrętło jog/scrub sprawiają, że poruszanie się nawet po największej sesji jest szybkie i wydajne. Dodatkowe klawisze transportu możesz indywidualnie dostosować do niezbędnych w Twojej pracy skrótów, takich jak Loop on/off czy click track on/off. Przycisk Shift pozwala na szybki dostęp do trybów automatyzacji DAW. Wysokiej klasy zmotoryzowany 100 mm fader SSL zapewnia precyzyjną kontrolę podczas edycji automatyzacji i oczywiście dokładnego ustawienia głośności ścieżek w trakcie nagrań i sesji miksowania. Podwójne wyświetlacze UF1 o wysokiej rozdzielczości zapewniają czytelną wizualną informację zwrotną o nazwach ścieżek DAW, parametrach, czasie, wtyczce SSL Meter i channel stripach 360° w mikserze wtyczek SSL. Teraz możesz kontrolować wtyczki SSL Channel Strip bezpośrednio z powierzchni UF1, z krzywą EQ wtyczki pokazaną na dużym wyświetlaczu. Praca bramki i kompresji jest również widoczna na małym wyświetlaczu. Duży, wielofunkcyjny, skokowy enkoder UF1 pozwala na grupowanie kanałów, emulację kółka myszy (tryb Focus) i kontrolę głośności systemu.

Meter Plug-in i integracja z SSL 360°
Oprócz wszechstronnej kontroli DAW, każdy UF1 zawiera bezterminową licencję na wtyczkę SSL Meter (o wartości 99,99 USD / 89,99 GBP / 99,99 EUR), która jest wyświetlana na dużym 4,3-calowym ekranie IPS i może być kontrolowana bezpośrednio z powierzchni UF1 lub miksera wtyczek SSL 360°. Wtyczka SSL Meter oferuje niezbędne narzędzia pomiarowe, w tym poziomy Peak i RMS, K-System, balans stereo, korelację fazy, zakres fazy Lissajous, 31-pasmowy RTA, pomiar VU i PPM.

Połącz UF1 z kontrolerami SSL UC1 i UF8
UF1 może być używany samodzielnie lub w połączeniu z UF8, aby uzyskać jeszcze pełniejszą kontrolę SSL DAW. UF1 jest również idealnym rozszerzeniem sprzętowym dla kontrolera wtyczek SSL UC1, dodając funkcjonalność fadera i zapewniając łatwy dostęp do parametrów channel strip SSL 360° wraz z wizualną prezentacją krzywych EQ.

Aby uzyskać najlepszą konfigurację kontrolera SSL oferującą pełny przepływ pracy wirtualnej konsoli SSL, połącz do czterech kontrolerów UF8 z UC1 i UF1.

Specyfikacja:

  • 1 x 100 mm najwyższej jakości zmotoryzowany fader SSL.
  • 5 x obrotowy encoder z funkcją push.
  • Duży, kolorowy wyświetlacz 4.3” IPS LCD TFT o wysokiej rozdzielczości
  • Dodatkowy, kolorowy wyświetlacz 1.77” LCD TFT o wysokiej rozdzielczości.
  • Podświetlane (RGB)miękkie, gumowe przyciski.
  • Całkowicie metalowa obudowa ze szczotkowaną, anodowaną płytą górną.
  • Dołączone podstawki umożliwiają ustawienie 6 różnych kątów nachylenia. Możliwy montaż bez podstawek.
  • Komunikacja z komputerem przez szybkie złącze USB – nie ma potrzeby korzystania z sieci komputerowej lub kabli Ethernet.
  • Szerokości 205 mm, Wysokość 265.9 mm, Głębokość 62.5 mm