Belgijska firma, którą kojarzymy głownie z profesjonalnym oświetleniem, to nie tylko głowice czy oprawy statyczne. Producent ten z powodzeniem radzi sobie także w projektowaniu i budowie urządzeń peryferyjnych takich jak chociażby sterowniki do wyciągarek Rico v4 i RicoV8

Oba urządzenia są kompatybilne ze sobą i można je łączyć szeregowo (master slave) w celu uzyskania kontroli nad większą liczbą wyciągarek. Model V8 oferuje bezpośrednie sterowanie 8 kanałami, z osobnymi włącznikami góra/dół, podczas gdy mniejszy brat, V4, ma cztery takie kanały. Każdy sterownik ma także centralny przycisk awaryjnego wyłączania, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w miejscu pracy. Waga pojedynczego sterownika to 13,5 kg, przy wymiarach 48,2 x 18,4 x 37,4 cm (są gotowe do instalacji w racku, gdzie zajmą wysokość 4U).

Oba modele zresztą umieszczono w identycznych obudowach (bardzo solidnych), różni je tylko liczba przełączników i obsługiwanych kanałów. Niezależnie od indywidualnej kontroli każdego z napędów wyciągarek użytkownik może także użyć dwóch przycisków do symultanicznego ruchu wszystkich w górę albo w dół. W każdym wyjściu można ręcznie przełączyć (odwrócić) fazę. Ponadto na panelu sterowania mamy trzy sygnalizatory dostępności każdej z trzech faz. RICO-V8 wyposażono w następujące wyjścia: 4 indywidualne CEE16 (4-polowe 16A), 2 16-pinowe wielokanałowe łącza Harting (V4 ma jedno), 2 19-pinowe łącze Socapex (znowu, V4 ma jedno) oraz pojedyncze, uziemione łącze PowerCON (16A).

Ponadto z tyłu znajdziemy gniazdo XLR do podłączenia zdalnego sterownika RICO-REMOTE, sprzedawanego oddzielnie. Jest on bardzo wygodnym dodatkiem obu kontrolerów, ważącym niewiele ponad pół kilograma (przy wymiarach 21,5 x 7 x 9,3 cm) i wyposażonym w dwa przyciski: góra i dół, a także dodatkowy wyłącznik awaryjny. Produkty są o tyle godne uwagi, że od kilku lat bezproblemowo z powodzeniem pracują w wielu polskich firmach estradowych i teatrach.