Marka L-Acoustics wprowadziła koncepcję line array w latach 90., a trzy dekady później technologia ta nadal jest standardem dla wydarzeń na żywo na całym świecie. Teraz firma idzie o krok dalej, tworząc zupełnie nowy rodzaj źródła liniowego – serię L, która składa się z modułów L2 i L2D.

Seria L składa się z dwóch elementów, które zostały zaprojektowane do pracy razem lub samodzielnie: L2 na górze grona i L2D na dole grona. Jeden moduł L2 lub L2D zapewnia taki sam kontur brzmienia co cztery moduły K2, lecz w o 46 proc. mniejszym i 40 proc. lżejszym formacie. Korzyści dźwiękowe płynące z zastosowania serii L to między innymi: najwyższy w branży poziom SPL w odniesieniu do rozmiaru, niezrównana spójność brzmienia dla całego obszaru widowni i o wiele większy spadek SPL wszędzie indziej. Oprócz korzyści audio, seria L rewolucjonizuje kwestie montażu i logistyki dzięki mniejszej i lżejszej obudowie, która ułatwia rigging, zmniejsza przestrzeń na ciężarówce i zmniejsza liczbę czynności potrzebnych do załadunku i rozładunku.

O szczegółach tego rozwiązania opowiada Łukasz Kaźmierczak – Kierownik działu Projektów i Instalacji w firmie Audio Plus.

 

 

Więcej na temat nowego systemu L-Acoustisc przeczytacie w naszym artykule [TUTAJ]