W imieniu firmy Prolight zapraszamy na prezentację nowych technologii scenicznych pt. “Lepsze światło dla Twojej sceny”. Spotkanie skierowane jest do dyrektorów teatrów, dyrektorów domów kultury, kierowników technicznych, scenografów, oświetleniowców, właścicieli firm rentalowych i wszystkich pasjonatów nowych technologii scenicznych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 29 sierpnia.
Katowice – Miasto Ogrodów – Sala Koncertowa – Pl. Sejmu Śląskiego 2
Godzina: 12:00 – 15:00

Link do rejestracji: https://forms.gle/qQZtMBCcvW5DMgrY7

Czy wiesz, że w dobie galopujących podwyżek cen energii elektrycznej możesz znacznie obniżyć koszty funkcjonowania Twojej sceny? Nowe technologie, bardziej efektywne źródła światła oraz innowacyjne systemy sterowania pozwolą Ci OSZCZĘDZAĆ!

W programie między innymi:

Co jest ważne przy wyborze oświetlenia?
Zastanawiasz się nad wymianą starych halogenowych opraw na LEDowe? To słuszny krok mogący przynieść Ci wiele korzyści, dać nową jakość i realne oszczędności. Jednak jak spośród tak wielu urządzeń dostępnych na rynku, wybrać takie, z których będziesz zadowolony i posłużą Ci przez wiele lat? Bo przecież źródło LED z czasem również straci swoją żywotność. Podczas spotkania zostaną przybliżone zagadnienia temperatury barwowej, specjaliści powiedzą czemu tak ważny jest współczynnik oddawania barwy (CRI) oraz zostanie wyjaśnione tajemnicze pojęcie „ledowej żarówki”

Jak obniżyć koszty zużycia energii?
Przy rosnących obecnie rachunkach za energię elektryczną, każdy poszukuje sposobu na ich obniżenie? Inwestując w najnowsze urządzenia warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które przyniosą nam efekt na lata. Dlatego odpowiedzią na to pytanie mogą być wielokolorowe źródła LED. Czemu? Ponieważ chcąc uzyskać określony kolor nie świecimy całym źródłem na 100%, lecz poszczególnymi barwami składowymi w odpowiednich proporcjach, co wiąże się ze znacznie niższym zużyciem energii… ale oferują one również znacznie więcej.

Jak tworzyć nową przestrzeń światłem?
Zapomnij o konwencjonalnym świeceniu w punkt. W tej części prezentacji poznasz rozwiązania pozwalające wykreować Ci zupełnie nowe przestrzenie na scenie, wyróżnić się z tłumu, osiągnąć niespotykane dotąd efekty i przyciągnąć uwagę widzów – mapowanie pikseli, wąska ściana światła, ekstremalny efekt strobo czy tworzenie efektów przestrzennych i kalejdoskopowych. To tylko część nowych pomysłów, które możesz realizować przy pomocy opraw efektowych.

Jak ułatwić sobie prace na scenie?
Poznaj bliżej profesjonalne narzędzia do wizualizacji różnych dziedzin z pokazami w czasie rzeczywistym, dzięki którym zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Iluminacja od nowa, czyli czas na zmiany!
Audyty istniejącego systemu oświetlenia, na spotkaniu dowiesz się jak można diametralnie zmniejszyć zużycie energii, przy jednoczesnej poprawie efektywności. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez firmę Prolight zoptymalizujesz istniejący systemy oświetlenia (iluminacje, zewnętrzne, przestrzenie publiczne, przestrzenie biurowe itp.)

Urządzenia dostępne na miejscu: Avolites D9, Robe Lighting: T11, T1, Esprite, Spikie, ProMotion, Claypaky: Sinfonya Profile 600, Tambora Batten, Tambora Linear, Tambora Flash, Arolla MP, XEOS: Stager200, Stager150