Firma Aston Microphones postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić piątą rocznicę produkcji mikrofonu pojemnościowego Spirit. Z tej okazji zaprezentowała limitowaną wersję swojego flagowego modelu z unikalną grafiką wygrawerowaną na powierzchni metalowej obudowy. Całość nawiązuje do brytyjskiego rodowodu marki Aston Micropohones, który jest obecnie jedynym mainstreamowym producentem mikrofonów seryjnie wytwarzanych w Wielkiej Brytanii.

Aston Spirit to wysokiej jakości mikrofon z przełączaną charakterystyką kierunkową,1-calową pozłacaną kapsułą. Przełącznik na korpusie mikrofonu umożliwia wybór wzorców kierunkowych dookólny, kardioidalny i ósemka. Jest wystarczająco wszechstronny, aby używać go z większością instrumentów, znakomicie sprawdza się z gitarą akustyczna i wokalem. Ręcznie dobierana kapsuła Aston 33 jest połączona z wysokiej klasy zbalansowanymi obwodami transformatorowymi wykorzystującymi tylko najlepsze komponenty. Spirit został zaprojektowany, aby dostarczać czysty otwarty dźwięk. Ten wyjątkowo transparentny mikrofon zapewnia oszałamiająco naturalne i przejrzyste nagrania, rejestrując wszystkie szczegóły w wysokim zakresie, ale bez dodawania ostrości, którą charakteryzują się niektóre mikrofony pojemnościowe.

Limitowana wersja mikrofonu zostanie wyprodukowana zaledwie w liczbie 2000 sztuk. Warto zatem pospieszyć się z zamówieniem tego wspaniałego modelu, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim brzmieniem.