Herberger Theater Center jest organizacją non-profit, która wspiera i promuje rozwój sztuk scenicznych w Phoenix w Arizonie. Kierownictwo teatru zdecydowało, że musi udoskonalić obecny system dźwiękowy, aby zapewnić wszystkim jak najlepsze wrażenia słuchowe, bez względu na ich miejsce. W tym celu poproszono ekspertów z firmy nagłośnieniowej Sound Image Inc o zainstalowanie nowego systemu ListenIR, który zapewni pełne pokrycie dźwięku w całej sali teatru.

Wielu odwiedzających skarżyło się, że są miejsca w sali teatralnej, w których słabo słychać. Martwe punkty dźwiękowe znajdowały się w pierwszych rzędach oraz na balkonach i wokół nich. Kierownictwo teatru zdecydowało, że musi udoskonalić obecny system dźwiękowy, aby zapewnić wszystkim jak najlepsze wrażenia słuchowe, bez względu na ich miejsce. Celem pełnego pokrycia dźwiękiem całej sali teatru zdecydowano się na nowy system ListenIR , którego instalacją zajęli się eksperci z firmy nagłośnieniowej Sound Image Inc. Listen IR zapewnia najlepsze doświadczenie dla widzów teatru, jednocześnie nie zakłócając estetyki pięknego budynku.

Listen IR bazuje na transmisji z wykorzystaniem podczerwieni, gwarantując bezpieczny przekaz w obiektach użyteczności publicznej, teatrach, salach sądowych i audytoriach a nawet stadionach, oferując nawet dwa razy lepsze pokrycie i moc niż produkty konkurencji. Odbiorniki są bardzo kompaktowe i gotowe do współpracy z aparatami wspomagającymi słuch.

Elementy systemu Listen Technologies, których użyto w teatrze:

LT-82 – stacjonarne nadajniki podczerwieni
LA-140 – promienniki podczerwieni wzmacniających sygnał
LR-42 – 4-kanałowe odbiorniki stetoskopowe na podczerwień
LA-350 – stacje ładująco-magazynujące