Firma Mackie zaprezentowała nowoczesny i mobilny system nagłośnieniowy o nazwie SRM-Flex.

Rynek wielozadaniowych, mobilnych i dobrze wyglądających systemów nagłośnieniowych rozrósł się znacząco w ostatnich latach. Wynika to przede wszystkim z większej liczby samodzielnych, świadomych i wymagających muzyków oraz ich potrzeb, o które postanowiła zadbać również firma Mackie. SRM-Flex czerpie głęboko z docenianej linii SRM pod względem rozwiązań technologicznych i jakościowych, dodając przy tym dużą dawkę nowoczesności i mobilności.

Opisywany model ma konstrukcję modułową – subwoofer, który jest jednocześnie sercem całego systemu, zawiera w sobie wzmacniacz, złącza i mikser, służy również jako podstawa pod kolumnę słupkową i jej przedłużenia. W kolumnie tej zamknięto aż 6 przetworników o średnicy 2” z szeroką dyspersją, co w połączeniu z wspomnianymi przedłużeniami pozwala użytkownikowi na szybkie dostosowanie systemu do konkretnych warunków w jakich przyjdzie mu pracować.

Wbudowany mikser cyfrowy ma aż 6 kanałów, streaming Bluetooth, DSP wyposażony w reverb oraz oczywiście EQ. Wbudowany wzmacniacz o mocy 1300 W pozwoli na pokrycie dźwiękiem całkiem sporej powierzchni, a zestaw poza wspomnianymi wyżej elementami zawiera również pokrowiec na subwoofer oraz wygodną torbę na kolumnę i przedłużki.

Idąc z duchem czasu, projektanci Mackie zaopatrzyli użytkownika również w aplikację SRM-Flex Connect, dzięki której można obsłużyć system z poziomu telefonu. Jest to z pewnością bardzo ciekawa propozycja dla każdego, kto potrzebuje mobilnego, schludnego, nowoczesnego i samodzielnego sytemu nagłośnieniowego.