Organizatorzy trwających właśnie targów muzycznych NAMM Show z powodu trwającej pandemii zdecydowali się w tym roku zorganizować wirtualny tydzień “Believe in Music” (18.-22.01.2021). Jest to globalne spotkanie mające na celu zjednoczenie i wspieranie ludzi, którzy wnoszą muzykę do świata. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie: www.namm.org

W piątek 22.01. o godzinie 23:00 polskiego czasu, na zakończenie tegorocznej edycji NAMM Show, poznamy zwycięzców 36. TEC Awards (Technical Excellence & Creativity Awards). 9 nominacji w 6 kategoriach otrzymały sprzęty znajdujące się w dystrybucji ESS Audio, oto one:

Sprzęt wzmacniający – Studio i nagłośnienie

JBL DSi 2.0
Seria DSi 2.0 to aż sześć nowych modeli w technologii DriveCore a każdy z nich oferuje cztery kanały. Przy 8 ohmach modele SA4 i SA4-D oferują 4 x 350W, MA4 i MA4-D – 4 x 700W a LA4 i LA4-D – 4 x 1200W. DSi 2.0 pracują również w trybie 2- i 4- ohmowym. Mogą również być mostkowane. Litera „D” oznacza wersje z protokołem Dante/AES67, idealne np. do zastosowania np. w systemach dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Dysponują bezkonkurencyjnym, wbudowanym procesorem DSP 96kHz/32-bit floating-point oferującym filtry FIR, limitery, 8-kanałowe parametryczne EQ, delay i wszystko co niezbędne do optymalnego brzmienia. Dostępne są również gotowe dedykowane presety do wszystkich zestawów głośnikowych JBL.

JBL DSi 2.0

LEA Professional Connect Series
Wszystkie wzmacniacze są wyposażone w wbudowany punkt WiFi z PoE, matrycę routująca dowolne wejścia z wyjściami i ustawieniem priorytetów, innowacyjny Smart Power Bridge pozwalający na mostkowanie w celu uzyskania wyższej mocy na danym kanale bez utraty liczby kanałów, mocny procesor 96 kHz/32 bit DSP z  filtrami IIR (Linkwitz Riley, Butterworth), parametrycznym EQ dla każdego kanału, opóźnieniem 100 ms na kanał, zabezpieczeniami i limiterami, tryby pracy 4 i 8 omów, 70 V/100 V.Dostęp do wszystkich parametrów wzmacniaczy odbywać się może z dowolnego miejsca i za pomocą dowolnej platformy, poprzez przeglądarkę. Wszystkie dane, konfiguracje, presety, monitoring, raporty dostępne są także w chmurze.

LEA Professional Connect Series

Aplikacje audio i peryferia na smartfony i tablety

JBL Compact Connect App
Aplikacja JBL Compact Connect jest dedykowana do zestawu głośnikowego JBL EON ONE, który jest wyposażony w funkcję zdalnej kontroli za pomocą Bluetooth. Pozwala na szybkie i komfortowe ustawienia wszystkich funkcji i parametrów jakie są niezbędne do pracy. Za jej pomocą można sterować czterema kolumnami jednocześnie!

JBL Compact Connect App

Słuchawki

AKG z serii K300
Zamknięte słuchawki K361-BT i K371-BT zapewniają ponadstandardową, luksusową wręcz wygodę użytkowania i doskonały wygląd. Dają wolność tworzenia i słuchania, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi, również i komunikacji. Słuchawki oferują największe w klasie, 50-milimetrowe przetworniki, skuteczność na poziomie 114dB SPL/V przy 1kHz oraz pasmo przenoszenia niespotykane dotąd w podobnych produktach (5 Hz – 40 kHz w K371-BT i 15 Hz – 28kHz w K361-BT). Oba modele są składane, a ich piękne wzornictwo i solidność konstrukcji również nie pozostawia złudzeń, że są to bezkompromisowe słuchawki dla najbardziej wymagających.

AKG K300

Austrian Audio Hi-X55
Zamknięte wokółuszne słuchawki studyjne Hi-X55, oferują autorskie 44-milimetrowe przetworniki o wysokim wychyleniu pracy. Zakres częstotliwości od 5Hz do 29kHz, czułość 118 dBSPL/V.

Austrian Audio Hi-X55

Mikrofony – Nagrywanie

AKG Lyra
Wielokapsułowy mikrofon USB o jakości Ultra-HD jest idealny – do rejestracji, streamingu profesjonalnych podcastów na żywo, do nagrań muzyki, instrumentów i wokali, wideokonferencji czy po prostu na YouTube – dzięki doskonałemu dźwiękowi, czterem zoptymalizowanym trybom pracy i intuicyjnej regulacji. To narzędzie USB typu plug-and-play do komputerów PC / Mac i do mobilnych urządzeń z iOS i Androidem. Posiada wbudowane wyjście słuchawkowe, zapewnia brak opóźnień odsłuchu oraz pełną kontrolę głośności, poziomu sygnału z mikrofonu i wyciszenia.

AKG Lyra

Austrian Audio OC818
Wielkomembranowy, referencyjny mikrofon OC818 dysponuje m.in. ręcznie robioną, ceramiczną kapsułą CKR12, posiada zmienne charakterystyki kierunkowe z możliwością stworzenia i wgrania własnej, pozwala na zdalne sterowanie ustawieniami.

Austrian Audio OC818

Nagłośnienie

JBL EON ONE Compact
Eon One Compact to aktywny dwudrożny zestaw głośnikowy zasilany tradycyjnie oraz za pomocą szybko-wymiennych baterii pozwalających nawet na 12-godzinną pracę. Posiada wbudowany 4-kanałowy mikser Soundcraft’a z EQ, gotowymi presetami oraz efektami. Dysponuje najwyższą w klasie skutecznością (112dB) i pasmem przenoszenia (-10dB) w zakresie 37,5Hz – 20kHz.

JBL EON ONE Compact

Monitory studyjne

JBL 104-BT
Kompaktowe monitory referencyjne z Bluetooth 5.0 posiadają 4,5-calowy przetwornik ze współosiowo umieszczonym 19-milimetrowym tweeter’em, 60W wzmacniacz klasy D i generują imponujące, jak na swój rozmiar, niskie częstotliwości o 60Hz.

JBL 104-BT

Trzymamy kciuki!