Firma z Wielkiej Brytanii zapowiedziała pojawienie się w swojej ofercie dwóch nowych kompaktowych, kardioidalnych subwooferów wysokiej mocy. Będą one idealnym uzupełnieniem serii WPS i WPM zarówno w instalacjach stałych jak i w zastosowaniu touringowym.

SXCF118 to podwieszalna wersja subbasu SXC118, który miał swoja premierę w zeszłym roku. Został on zaprojektowany, aby współpracować z systemem liniowym WPS. Łączy w sobie bardzo niskie pasmo przenoszenia z wyjątkową kontrolą kierunkowości. Jest to konstrukcja dwuprzetwornikowa, w której 18” driver jest skierowany do przodu, a 14” do tyłu. Każdy z nich zasilany jest osobnym kanałem wzmacniacza z dedykowanym DSP.

Oba przetworniki umieszczone są w osobnych komorach wyposażonych w zoptymalizowane otwory bass reflex. Dzięki takiej budowie możliwe jest uzyskanie jak najwyższego ciśnienia akustycznego z przodu głośnika przy jednoczesnej redukcji niepożądanego promieniowania w tył. Zalecanym napędem jest wzmacniacz iK42 z dedykowanym DSP dla obu przetworników, dzięki któremu z tyłu poziom częstotliwości 43Hz jest niższy o 21dB a 75Hz aż o 28dB. Dzięki temu ograniczona jest ilość niskich częstotliwości pojawiających się na scenie czy odbijających się o tylnej ściany w pomieszczeniu. Pomaga to zredukować niechciany rozmycie się energii co poprawia odpowiedź częstotliwościową oraz dynamikę. Zastosowanie dwóch przetworników powoduje 2dB zysku z przodu subbasu w porównaniu do standardowej konstrukcji opartej o jeden 18” driver.

SXCF118 jest wykonany z wysokiej jakości sklejki, pokrytej oporną na uszkodzenia powłoką polyuretanową. Posiada wbudowane uchwyty transportowe, a gąbka umieszczona zaraz za stalowym grillem zabezpiecza oba przetworniki. Dzięki systemowi podwieszania, subwoofer może być umieszczony zarówno na samej górze grona systemu WPS złożonego z modułów szerokopasmowych jak i w gronie zawierającym tylko suby SXCF118.