Nowa seria Martin Exterior Wash Pro to aż 8 nowych modeli naświetlaczy architektonicznych, dostępnych w wariantach różniących się mocą, gabarytami i funkcjonalnością. Ponadto, tak jak w innych urządzeniach tej marki, naświetlacze mają wbudowaną kalibrację, co zapewnia doskonałą spójność reprodukowanych barw. Duży nacisk został położony także na kompaktowe wymiary samych opraw oraz na możliwość łatwego integrowania ich z wieloma środowiskami.

Urządzenia z serii Exterior Wash Pro dostępne są w wariantach QUAD oraz CTC, w czterech rozmiarach każdy. Najmniejsza z nich, Pro S QUAD dysponuje mocą 35 watów i posiada 4 diody RGBW. Większe modele, Pro M QUAD, Pro L QUAD oraz Pro XL QUAD mają odpowiednio 9, 16 oraz aż 25 diod QUAD renomowanej marki Osram. Oprócz naświetlaczy pracujących w systemie barw RGBW, w ofercie dostępne są także naświetlacze CTC, z regulowaną temperaturą barwową światła białego w zakresie 2400K-6500K. Pro S CTC ma w sobie 9 diod, kolejny z serii, Pro M CTC ma ich już 16, w Pro L CTC liczba diod to 36 a w największym modelu, Pro XL CTC źródło światła zrealizowane jest na 64 diodach o łącznej mocy aż 250 watów, które przy nastawie 4000k są w stanie wygenerować 17000 lm.

Warto podkreślić, że możliwe jest sterowanie wszystkimi modelami za pomocą sterownika poprzez protokół DMX z RDM, lecz to nie jedyny sposób na kontrolowanie pracy naświetlaczy. Washe mają także wbudowaną funkcja samodzielnego programowania, umożliwia pracę naświetlacza bez sterownika, ułatwiając współpracę z innymi rodzinami produktów, jak choćby Martin Exterior Linear Pro, umożliwiając łatwe programowanie różnych urządzeń marki Martin w ramach tej samej instalacji. Inżynierowie z Martin Professional postawili na jakość, decydując się na obudowę odlewaną z aluminium i przystosowując urządzenia do pracy w zakresie od -30° C do 45° C oraz projektując je tak, by spełniały rygorystyczne normy środowiskowe. Wszystkie urządzenia z tej serii objęte są 5-letnią gwarancją producenta.