W stale ewoluującym świecie oświetlenia scenicznego innowacje są kluczem do utrzymania się na czele stawki. HARMAN Professional Solutions po raz kolejny podnosi poprzeczkę, wprowadzając do oferty głowicę Martin MAC Viper XIP. Ta nowej generacji oprawa łączy w sobie kultową wydajność serii Viper z nowatorską technologią XIP, ustanawiając nowy standard wydajności, innowacyjności i niezawodności.

MAC Viper XIP został zaprojektowany, aby sprostać różnorodnym potrzebom branży rozrywkowej, od dużych imprez plenerowych po wymagające cichych rozwiązań przestrzenie, takie jak teatry i studia telewizyjne. Mocny strumień świetlny oraz ochrona przed wodą i pyłem dzięki zastosowaniu technologii XIP sprawiają, że nowy MAC Viper jest idealny do użytku na zewnątrz bez względu na panujące warunki atmosferyczne, a ultra niski poziom hałasu zapewnia bezproblemową integrację z każdym środowiskiem.

Sercem MAC Viper XIP jest specjalnie zaprojektowany przez Martin silnik świetlny, zapewniający stałą moc 28 000 lumenów, która przewyższa większe produkty dostępne na rynku. To, w połączeniu z imponującą, wąską wiązką 5° o wysokiej rozdzielczości i wysokim kontraście, zapewnia bezprecedensowe utrzymanie strumienia świetlnego w całym zakresie zoomu. Doskonała temperatura barwowa wynosząca 5800 K sprawia, że oświetlane obiekty mają naturalne odcienie, tworząc oszałamiające efekty wizualne. Precyzyjne sterowanie silnikiem MAC Viper XIP zapewnia niezrównaną prędkość ruchów pan/tilt, dzięki czemu idealnie nadaje się do systemów followspot i realizacji wymagających wysokiej wydajności. Zaawansowane możliwości mieszania kolorów, w połączeniu z szybkim zoomem, zapewniają idealną równowagę między wysoką jakością obrazu, cichą pracą i kompaktowymi rozmiarami. Ta wszechstronność sprawia, że MAC Viper XIP jest prawdziwym koniem roboczym do wielu zastosowań.

Oprócz wyjątkowej wydajności, MAC Viper XIP może pochwalić się innowacyjnymi funkcjami, takimi jak wbudowana technologia NFC do szybkiej i usprawnionej konfiguracji za pośrednictwem specjalnej aplikacji aplikacji. Oprawa oferuje również bezproblemową łączność z popularnymi protokołami sterowania, w tym DMX, Art-Net, sACN i Martin P3 Control, zapewniając kompatybilność z szeroką gamą systemów.

“Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować ten prawdziwy krok naprzód nie tylko w zakresie ruchomych głowic, ale także ogólnie dla branży profesjonalnego oświetlenia” – powiedział Henrik Kristensen, menedżer produktu ds. oświetlenia scenicznego w Martin Professional. “Wzięliśmy najlepsze cechy naszej długoletniej linii Viper HID i przenieśliśmy na wyższy poziom wydajności i efektywności oświetlenia LED. Dodaliśmy do tego naszą niezwykle popularną technologię XIP, zapewniającą odporność na warunki atmosferyczne dla zastosowań wewnątrz/na zewnątrz/w dowolnym miejscu. Nasza oprawa MAC Aura XIP, która zadebiutowała w technologii XIP, nadal jest jedną z najczęściej wybieranych opraw do najbardziej wymagających zastosowań na świecie. Zapowiadając nowy model MAC Viper XIP, zainteresowanie było oszałamiające i wierzymy, że to urządzenie ma znaczący potencjał, aby stać się jedną z najbardziej wyjątkowych i wszechstronnych ruchomych głowic, jakie kiedykolwiek zbudowano”.