Chyba każdy, kto chociaż odrobinę śledzi rynek audio, zauważył wzmożone zaangażowanie firm w proces tworzenia aplikacji do kontroli wytwarzanych przez siebie urządzeń. Rozwiązania tego typu oferuje między innymi jeden z czołowych producentów profesjonalnych końcówek i wzmacniaczy DSP – firma MC2 Audio. Ku uciesze wielu użytkowników nagradzana seria końcówek mocy Delta doczekała się bardzo rozbudowanych aplikacji kontrolnych.

Nowi użytkownicy wzmacniaczy Delta oraz ci, którzy do tej pory mieli okazję korzystać jedynie ze starszej wersji oprogramowania AudioCore od XTA, będą mogli teraz wejść na zupełnie inny poziom kontroli. Nie od dziś wiadomo, że wstępne strojenie systemu i dopasowanie odpowiednich ustawień wzmacniaczy ma kolosalne znaczenie dla odpowiedniego przetwarzania dźwięku przez cały system. Z tej racji konstruktorzy z  MC2 Audio postanowili postawić na nowe technologie i dać swoim klientom możliwość kontrolowania wzmacniaczy serii Delta z poziomu aplikacji AudioCore od XTA w wersji Amped oraz aplikacji DeltaDirect przeznaczonej na Ipady.

 AudioCore Amped Edition

Nowa wersja AudioCore od podstawowej różni się kilkoma aspektami. Przede wszystkim ma nową, ogromną bazę ponad 1500 presetów dla przeróżnych systemów nagłośnieniowych. Dodatkowo aplikacja znacznie szybciej i stabilniej łączy się ze wzmacniaczami, przez wykorzystanie nowej metody w pełni zintegrowanej komunikacji IP. Aplikacja ma oczywiście część funkcji zaprojektowanych specjalnie dla urządzeń serii Delta, takich jak mostkowanie czy wybór kanału wejściowego w skojarzeniu z Dante czy AES. Do tego należy dodać odświeżone podejście do tematu grupowanie, które może być zależnie od potrzeb maksymalnie uproszczone lub odpowiednio rozbudowane.

Aplikacja łączy się płynnie za pomocą połączenia USB, Ethernet lub RS485, dając użytkownikowi możliwość kontrolowania zarówno wzmacniaczy serii Delta, jak i urządzeń serii DPA oraz APA spod logo XTA. Należy pamiętać jednak, że ta wersja aplikacji przeznaczona jest jedynie do urządzeń wzmacniających i nie będzie kompatybilna z innymi produktami XTA.

DeltaDirect dla Ipad

Aplikacja łączy się ze wzmacniaczami serii Delta przy użyciu sieci WiFi i routera, do którego muszą być podłączone wzmacniacze. Po połączeniu i wybraniu dostępnego wzmacniacza, aplikacja przedstawia sytuację w bardzo przejrzysty sposób, lokując sygnały wejściowe po lewej, a wyjściowe po prawej, przy podziale na kanały główne i pomocnicze. Każdy z wymienionych ma oczywiście niezależną kontrolę gain, filtrów (w tym parametryczny EQ), opóźnienia, limitera oraz funkcję mute i wskaźnik poziomu sygnału.

Aby ułatwić pracę przy większych produkcjach, aplikacja oferuje rozbudowane możliwości grupowania kanałów, jak i daje użytkownikowi dostęp do ustawień routingu. Całość opatrzona została przyjemną i minimalistyczną oprawą graficzną, a to w połączeniu z przemyślanym ulokowaniem i odpowiednią topografią menu daje użytkownikowi narzędzie uniwersalne i wszechstronne, ale stosunkowo proste w obsłudze.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz system na bardzo skomplikowane, festiwalowe realizacje, czy na mniejsze imprezy, z poziomu programów otrzymujesz dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji oraz do ogromnej, stale powiększanej bazy presetów pod odpowiedni system nagłośnieniowy.