Firma AV Stumpfl przedstawiła najnowszy media serwer Pixera Four. Ten niezwykle wydajny system nadaje się idealnie do wymagających aplikacji graficznych pracujących w czasie rzeczywistym. Świetnie sprawdzi się też w broadcastowych konfiguracjach XR/AR.

Pixera Four to wydajny, elastyczny i niezawodny serwer mediów 4K i 8K. Obsługuje wejścia i wyjścia 12G-SDI, a jego domyślna szybkość odczytu danych wynosi 10 GB/s. Ma pięć gniazd PCI 4.0, zapewniając dużą elastyczność konfiguracji. Dzięki kompaktowym rozmiarom jego głębokość wynosi jedynie 46 cm, zatem idealnie nadaje się do instalacji. Pixera Four ma wydajny procesor AMD i 128GB pamięci RAM, dzięki temu bezproblemowo odtwarza nieskompresowane treści 8K (4:4:4) 60 kl./s. Ponadto stanowi on świetny zwrot z inwestycji w zastosowaniach XR, w rentalu czy w instalacji.

Model Four dostępny jest z dwoma lub czterema wyjściami. Producent nie zapomniał oczywiście o redundantnym zasilaniu, podwójnej sieci 25Gbit/s oraz do 61 TB pamięci przy 20GB/s. Sceny XR w równego rodzaju produkcjach telewizyjnych i wirtualnych stały się w ostatnich miesiącach niezwykle popularne. Szybki rozwój technologiczny w dziedzinie grafiki w czasie rzeczywistym, bezprecedensowa moc przetwarzania sprzętu i wykładniczy globalny wzrost wykorzystania silnika oprogramowania 3D są w równym stopniu odpowiedzialne za błyskawiczny wzrost wirtualnych aplikacji produkcyjnych. Pixera Four doskonale nadaje się do stanowienia ich integralnej części.

Sprzęt serwerowy Pixera oferuje wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o konkretną konfigurację modeli serwerów, które pasują do wymagań projektu. Aby znalezienie idealnej konfiguracji było łatwe i przyjemne, dostępny jest wszechstronny konfigurator sprzętu, do którego można uzyskać dostęp na stronie internetowej Pixera. Na serwery Pixera producent udziela dwuletniej gwarancji. Gwarancja może zostać przedłużona do 5 lat. AV Stumpfl oferuje również usługi on-site, usługi zdalne oraz usługi zarządzania danymi.