W niedzielę 16 lipca w Myślenicach odbył się ostatni z trzech koncertów dziewięciu żywiołów, wchodzących w skład głównych wydarzeń muzycznych zorganizowanych w ramach tegorocznej, dziewiąte edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Główną ideą Festiwalu jest promocja regionu oraz prezentacje kultur etnicznych z innych krajów. To fantastyczne wydarzenie, w trakcie którego do położonych w sercu Małopolski Myślenic każdego roku przyjeżdżają barwne grupy z całego świata. W tym roku swój śpiew, taniec i kulturę prezentowali m.in. goście z Korei, Meksyku, Peru, USA, Panamy, Kolumbii czy Kenii.

Główny system nagłośnieniowy Meyer Sound PANTHER

Każda kolejna edycja może pochwalić się coraz to większym rozmachem produkcyjnym i liczbą zaangażowanych środków technicznych. W trakcie tegorocznej edycji nagłośnienie zapewniła czeska firma BB Group Agency. System główny został skonfigurowany w oparciu o najnowsze rozwiązanie marki Meyer Sound w postaci systemu liniowego PANTHER. W sumie 16 elementów szerokopasmowych (po 8 na stronę), wspartych m.in. kolumnami Ultra-X40 odpowiedzialnymi za pokrycie dźwiękiem przestrzeni znajdującej się bezpośrednio przed sceną. Zarządzanie systemem odbywało się za pośrednictwem procesora Galileo, a na stanowisku FOH stanęły m.in. konsolety Allen & Heath dLive czy Yamaha CL5, przygotowana dla zespołu Zakopower.

W trakcie festiwalu wykorzystywane były takie konsolety jak Allen & Heath dLive czy Yamaha CL5.

Oczywiście, znacznych rozmiarów festiwalowa scena nie mogła obejść się bez rozbudowanego parku oświetleniowego. Całe światło dla potrzeb wszystkich wydarzeń weekendowych dostarczyła firma Eventlight.Wśród zastosowanych urządzeń znalazły się takie oprawy jak: niezawodne Robe Pointe, CLF Poseidon Wash XL, czyli jeden z najpopularniejszych washy w branży ze stopniem ochrony IP 65 oraz listwy Showtec Sunstrip Active, które wciąż są niezwykle kreatywnym narzędziem na scenie. System był sterowany z poziomu konsolety MA Lighting grandMA3.

Realizator oświetlenia grupy Zakopower, Maciej Gros za konsoletą MA Lighting grandMA3

Finał weekendowych koncertów, w którym udział wzięła niezwykle energetyczna grupa Zakopower, okazał się być strzałem w dziesiątkę i po raz kolejny pokazał, że pochodząca z Zakopanego grupa to znakomite połączenie klasycznej muzyki góralskiej z nowoczesnymi brzmieniami i zespół wybitnie koncertowy! Zarówno pod kątem muzycznym, jak i technologicznym była to niezwykle udana impreza!

Tekst i zdjęcia: Łukasz Kornafel, Muzyka i Technologia