Świetna wiadomość dla wielbicieli produktów firmy Nexo. Francuski producent ogłosił pojawienie się najmniejszej kolumny szerokopasmowej w historii firmy. Mowa o ID14, który oferuje doskonały stosunek mocy do wielkości.

[ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ ]

Nexo ID14 to miniaturowa kolumna szerokopasmowa o wymiarach 130mmx130mmx120mm ważąca zaledwie 1,7kg. Konstrukcja skrywa w sobie głośnik o budowie współosiowej. Zawiera ona przetwornik szerokopasmowy o średnicy 4” z 1.3” cewką oraz driver wysokotonowy o przekątnej 1,4”. ID14 jest w stanie wygenerować maksymalny SPL o wartości 116dB w zakresie częstotliwości zawierającym się pomiędzy 120Hz a 20kHz.

Kolumna dostępna jest w dwóch wersjach, jeśli chodzi o propagację dźwięku. Standardowa, symetryczna oferuje dyspersje 100°x 100°, natomiast alternatywna asymetryczna dyspersje 90°x140°.Niewielka, symetryczna obudowa pokryta jest poliuretanową powłoką, która może być wykończona w kolorze czarny, białym lub dowolnym z palety kolorów RAL.

Ponadto producent przewidział podział na dwie wersje ze względu na zastosowanie. Wersja touringowa posiada stalowy grill Magnelis i wyposażona jest w gniazda speakon. Instalacyjna wersja ma grill pokryty materiałem oraz stopień ochrony IP55 dzięki zastosowaniu dławika kablowego.

ID14 można zamontować zarówno na statywie jak i przymocować do ściany za pomocą dedykowanych akcesoriów. Do zasilania ID14 rekomendowane są wzmacniacze DTDAMP wraz z DTDcontroller’em. Zarówno w przypadku DTDAMP4x0.7 jak i DTDAMP4x1.3 jeden kanał może zasilić do 4 sztuk ID14. Miniaturowa kolumna szerokopasmowa Nexo ID14 to produkt bardzo uniwersalny, który świetnie sprawdzi się w różnych aplikacjach.