Mirek Michalak to postać doskonale znana w naszej branży. Przez lata pracował przy największych produkcjach, dzięki czemu doskonale zna rynek nagłośnieniowy i potrzeby klientów. Dbając o ciągły rozwój rozbudowuje zaplecze sprzętowe o rozwiązania najlepszych marek, aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług. Ponad pół roku temu firma Mirus Sound rozszerzyła swoją ofertę o działalność streamingową i realizacje wideo a na liście posiadanego sprzętu pojawiła się marka NewTek.  

NewTek TriCaster Mini 4K to prosty w użyciu, kompaktowy system do produkcji wideo z opcją jednoczesnego streamowania, który pozwala tworzyć niesamowite materiały bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

Dlaczego zdecydowałeś się na wybór systemu TriCaster od NewTek?
Mirek Michalak:
Myślę, że przekonała mnie jego wszechstronność, elastyczność i wydajność. Jest to system, który jest jakościowo półkę wyższy od konkurencji i przez to daje lepszy komfort pracy. Ma dużo dodatkowych funkcji, jak na przykład wirtualne studio, belki z napisami, gotowe grafiki, które pozwalają przyspieszyć pracę, dając równocześnie atrakcyjną realizację.

Przy jakich realizacjach do tej pory używałeś sprzętu NewTek?
Do tej pory głównie rejestrowałem i streamowałem koncerty filharmonii, orkiestry i różnych zespołów, ale zdarzyło mi się też nagrać ślady z kamer i potem zrobić postprodukcje tego materiału. Dobre jest to, że mam jednolitą latencję na wszystkich kanałach.

Jakie funkcje systemu TriCaster zrobiły wrażenie na Twoich klientach?
Głównie to, że jestem przygotowany na wszystko, czego może ode mnie oczekiwać klient. Często się zdarza, że ma jakieś życzenie podczas streamingu. Dzięki intuicyjnej obsłudze systemu, mogę szybko coś dodać. Do niedawna zajmowałem się głównie dźwiękiem, który zawsze jest na poziomie premium, więc nie ma dla mnie problemu, żeby zrobić dodatkowy odsłuch, linię, matryce czy wysłać komuś do podglądu orkiestrę, ale bez wokali. Mam tu wszystko w jednym ekosystemie, który zajmuje bardzo mało miejsca i się idealnie nadaje do realizacji streamingów z eventów czy koncertów.

Jakimi spostrzeżeniami na temat trendów w streamingu możesz się podzielić?
Zauważyłem, że rynek streamingów bardzo się rozwinął. Jako posiadacza TriCastera bardzo mnie cieszy fakt, że klienci coraz częściej odchodzą od gotowych platform i stawiają na jakość realizacji. Na przykład w zeszłym tygodniu robiliśmy wewnętrzne szkolenie online dla pracowników jednej z większych polskich firm internetowych. Przedstawiciele firmy prosili, żeby uatrakcyjnić ten materiał i dodać paski, belki, własne logotypy, ponieważ przekonali się, że ciekawszy materiał będzie lepiej odbierany przez oglądającego. Moim zdaniem jest to dobry trend, że firmy mają na celowniku lepsze jakościowo materiały, bo wierzą w to, że to podnosi motywację i jakość pracy.

Czy wejście w świat realizacji wideo z systemem NewTek było trudne?
Nie, system jest bardzo przejrzysty, wręcz intuicyjny. Wystarczyło, że usiadłem i trochę się pobawiłem wszystkimi funkcjami.

Jakie funkcje systemu uważasz za najbardziej istotne?
Idea wirtualnego studia bardzo mi się podoba. Możemy wstawić ludzi w każde tło w wirtualnym studio, zrobić na przykład wykład z wirtualną tablicą, w którą da się wkleić dowolną grafikę. Możliwości są wręcz nieograniczone. Poza tym bardzo przemawia do mnie atrakcyjność systemu. Często podczas realizacji okazuje się, że klient jeszcze coś by chciał. Dzięki TriCaster’owi jestem w stanie spełnić jego życzenie jednym przyciskiem.