Już w najbliższą  sobotę, 21 sierpnia 2021 roku, w przestrzeni gdańskiej 100czni  odbędą się Mistrzostwa Polski Dj’ów IDA 2021. Podczas tego wydarzenia zostaną wyłonieni mistrzowie w trzech kategoriach scratch, show i technical. Zwycięzcy wezmą udział w światowych mistrzostwach które odbędą się pod koniec tego roku. Jednym ze sponsorów wydarzenia jest firma ShowSystem – oficjalny dystrybutor marki Serato na terenie Polski.

IDA – czyli – International Dj Association wywodzi się bezpośrednio z International Turntablist Federation (z siedzibą w San Francisco), która dla wielu była międzynarodową organizacją zrzeszającą DJ-ów z całego świata. Jej głównym celem była promocja turntablizmu, czyli wykorzystania gramofonu jako instrumentu muzycznego . ITF miał swoje przedstawicielstwa w ponad 15 krajach. Jednak w 2006 roku federacja zawiesiła swoją działalność na rzecz powołania Międzynarodowego Stowarzyszenia Dj-ów IDA z siedzibą w Krakowie. Powstanie IDA było przyczyną koniecznych zmian, które miały na celu uatrakcyjnienie i unowocześnienie konkursu ITF. W 2006 roku agencje federacji działające na całym świecie zdecydowały się na reformę, która doprowadziła do powołania nowej organizacji o nazwie International DJ Association, która rozpoczęła swoją działalność 1.1.2007. Ten dzień uważany jest za początek nowej, znaczącej ery w historii turntablizmu.

21 sierpnia odbędzie się Polska edycja IDA podczas której zostaną wyłonieni mistrzowie w trzech kategoriach scratch, show i technical. Zwycięzcy wezmą udział w światowych mistrzostwach które odbędą się pod koniec tego roku.

Gdzie: 100cznia Gdańsk, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 5

12:00 – otwarcie obiektu
13.30-16.00 SKRECZ SESJA / Eliminacje w kategorii Scratch – relacja na żywo (livestream)
16.00-18.00 – EVDNT Live Panel Talk by Warsaw Sneaker Store
18.00-20.00 WARM UP DJ SETY
20.00-21.30 MISTRZOSTWA POLSKI IDA 2021 SCENA GŁÓWNA – relacja na żywo (livestream) Całość poprowadzi DJ Eprom

22.00 AFTER PARTY 100CZNIA

Line UP:
Dj Eprom
VaZee
Falcon1
Krass-T

W przestrzeni Galerii Lauyp dla wszystkich gości dostępny będzie specjalny SHOWROOM, w którym będzie można zaprezentować i przetestować swoje umiejętności na najnowszym sprzęcie ze stajni legendarnych marek: RANE, Denon DJ oraz Numark.

Organizatorem tegorocznej edycji wydarzenia jest Krass-T, dyrektor IDA Poland, przy współpracy ze Spinlab DJ School. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest marka Technics.