W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się wyjątkowy koncert ikony współczesnej muzyki – Ms. Lauryn Hill. Był to jedyny, ekskluzywny koncert wybitnej wokalistki dla polskiej publiczności w trakcie jej międzynarodowej trasy celebrującej jubileusz 20-lecia wydania płyty „The Miseducation of Lauryn Hill”, która zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Billboard 200 oraz zdobyła pięć statuetek Grammy.

Przygotowania do tego koncertu rozpoczęły się wiele tygodni przed jego rozpoczęciem. Artystka i jej ekipa techniczna słynie bowiem ze swoich wysokich wymagań i dbałości o każdy detal koncertu. Realizację techniczną nagłośnienia powierzono firmie Target Sound, która jest obecnie jednym z 65 partnerów L-Acoustics K1 na świecie i równocześnie należy do grona partnerów Outline GTO. Wybór tej firmy stanowił dla organizatora gwarancje wysokiej jakości sprzętu nagłośnieniowego oraz profesjonalizmu ekipy technicznej.

Finalnie w Sali Międzynarodowego Centrum Kongresowego zawisł potężny system nagłośnieniowy L-Acoustics w konfiguracji grona 10 x L-Acoustics K1 oraz 4 x L-Acoustics K2 wsparte potężnymi głośnikami basowymi L-Acoustics KS28 w liczbie 16 sztuk. W celu ogrania przedniego pola wykorzystano dodatkowo głośniki L-Acoustics Kara. Całość systemu zasilana była najnowszymi końcówkami mocy francuskiej firmy LA12x, a do dystrybucji sygnału użyto procesora P1. Potężna moc systemu w pozornie niewielkiej przestrzeni to tylko jedno z wymagań ekipy technicznej artystki.

Kolejnym wyzwaniem był system monitorowy realizowany przez dwóch realizatorów. Jeden z nich odpowiedzialny był wyłącznie za odsłuchy dla wokalistki – Ms. Lauryn Hill. Realizator ten, przy użyciu konsolety DiGiC SD5, sterował sześcioma systemami dousznymi Sennheiser PSM 1000, dwunastoma monitorami scenicznymi L-Acoustics X12 oraz potężnym sidefillem zbudowanym w oparciu o 6 sztuk głośników L-Acoustics Kara wraz z 2 basami SB28 po obu stronach sceny. Na uwagę zasługuje fakt, że cały ten sprzęt był przeznaczony wyłącznie dla Ms. Lauryn Hill.

W trakcie koncertu zastosowano nowatorskie urządzenie KLANG:fabrik do realizacji trójwymiarowej przestrzeni dźwiękowej dla odsłuchów osobistych artystki. W przeciwieństwie do tradycyjnej przestrzeni dźwięku, jaka dostarczana jest ze standardowych systemów IEM, trójwymiarowe odsłuchy pozwalają umiejscowić każdy instrument w przestrzeni 3D – w osi poziomej, pionowej, oraz określić, czy znajduje się z przodu, czy też z tyłu słuchacza.

Drugi z realizatorów monitorowych miał za zadanie obsługiwać monitory dla zespołu towarzyszącego artystce, co również wymagało zastosowania konsolety DiGiCo SD5. Wszyscy muzycy uczestniczący w tym projekcie muzycznym otrzymali bezprzewodowe systemy douszne Sennheiser ew 300 G3. Łącznie wykorzystano ich 24 sztuki. Jak widać, zadania postawione realizatorom monitorowym nie były proste.

Koncert Ms. Lauryn Hill nie należał do łatwych. Dziesiątki maili i  ustaleń, kilka stworzonych projektów akustycznych, wiele godzin przeznaczonych na strojenie systemu pozwoliły finalnie na stworzenie niepowtarzalnego widowiska artystycznego. Niewątpliwie był to koncert unikalny. Unikalny zarówno ze względu na rangę artystki, jak i na ogrom wymagań nagłośnieniowych, jakimi firma Target Sound musiała sprostać. W ocenie słuchaczy obecnych na tym widowisku Target Sound stanęła na wysokości zadania.