Music Jam to nietypowe zetknięcie muzyki i technologii w formie hackatonu. Podczas wydarzenia spotkają się pasjonaci świata IT, łączący swoje technologiczne zainteresowania z zamiłowaniem do dźwięków.

W trakcie dwunastogodzinnego maratonu uczestnicy będą tworzyć, remiksować i bawić się muzyką oraz kodem – od tworzenia na perkusji, przez zaprogramowanie kompozycji na buzzerach Arduino, po ułożenie utworu składającego się w całość z dźwięków wydawanych przez oscylator. Dodatkowo, do wykorzystania będą zrekonstruowane XVII-wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców. Ważne jest, aby każdy z projektów łączył muzykę i nowe technologie.

Zbiory cyfrowe i domena publiczna to niekończące się pasmo inspiracji. Na potrzeby Music Jam organizatorzy proponują wykorzystanie muzyki z domeny publicznej i tej na wolnych licencjach, np. kompozycje największych klasyków lub utwory udostępnione przez twórców. Dodatkowo, zrekonstruowane w Medialab Gdańsk XVII-wieczne zaśpiewy ulicznych sprzedawców będą do pobrania i wykorzystania podczas hackatonu (udostępnione na CC BY-SA).

Uwaga: wykorzystanie fragmentu z udostępnionych zaśpiewów daje uczestnikom szansę na specjalną nagrodę od Instytutu Kultury Miejskiej. USE IT a właściwie REUSE IT and GOOD LUCK!

Wydarzenie kierowane jest do każdego fana muzyki i nowych technologii powyżej 18 roku życia.

26 października (sobota), 09:30 – 22:00, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Koszt udziału w Music Jam to 20 zł. Zapisy na: www.evenea.pl/event/musicjam

HARMONOGRAM

9:30-10:00 Rejestracja uczestników

10:00 Rozpoczęcie

10:15-11:00 Team building

11:00-20:00 Maraton tworzenia

13:00 Lunch

18:00 Pizza time

20:00-21:00 Prezentacja projektów

21:00-22:00 Zakończenie

FAQ

Czy muszę mieć zespół?
Rywalizacja odbywa się w maksymalnie pięcioosobowych zespołach. Nie jest jednak wymagane posiadanie drużyny przed rozpoczęciem wydarzenia. Wiele zespołów dobiera się na miejscu, w trakcie prezentacji pomysłów.

Co należy mieć ze sobą?
Na miejscu zapewniamy biurka, krzesła, prąd i internet. Ważne jest, by zabrać ze sobą wszystkie narzędzia niezbędne do pracy.

Jak będzie wyglądała przestrzeń hackatonu?
Przestrzeń będzie składała się z dwóch odrębnych części: głośnej, gdzie będzie można hałasować, testować i bawić się muzyką. Druga część to przestrzeń cicha, dedykowana poszukującym pracy w skupieniu.

Skąd wziąć muzykę/nuty do wykorzystania podczas hackatonu?
Z serwisu polona.pl – wpisując nazwisko dowolnego kompozytora (np. Moniuszko), w wynikach wyszukiwania można znaleźć dostępne zapisy nutowe.

Z bazy otwartezasoby.pl – to lista serwisów i stron udostępniających muzykę ze free! https://otwartezasoby.pl/kategorie-do-stron/muzyka/

Ze strony Europeana Music – europejska biblioteka cyfrowa i jej zbiory nagrań. Z części z nich można korzystać zupełnie swobodnie.

Ale przede wszystkim korzystajcie z udostępnionych XVII-wiecznych zaśpiewów. Mogą one być np. elementem dźwiękowego pejzażu lub zostać wplecione w nieoczywisty sposób w utwór muzyczny.

Więcej informacji na www.musicjam.pl lub pod adresem mailowym: kontakt@codeme.pl

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME, Hackerspace Trójmiasto

Partnerzy: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Muzyka i Technologia, Muzyk