Jedną z nowości zaprezentowanych w ostatnim czasie przez markę Chauvet Professional jest niskoprofilowy, lekki naświetlacz horyzontu lub przodu sceny dający szeroką, wyrównaną plamę światła o dużym zasięgu.

Ovation CYC 1 FC to dyskretny i kompaktowy naświetlacz horyzontalny gwarantujący bezgłośną pracę dzięki całkowitemu chłodzeniu konwekcyjnemu. Cecha ta, jak i 16-bitowa jakość regulacji jasności i barw składowych, czyni z niego idealne narządzie do zastosowań studyjnych i teatralnych. Ovation Cyc 1 FC używa zaawansowanego mieszania barw RGBAL, stosowanego w innych urządzeniach Ovation typu „Full Color”, umożliwiającego wytworzenie niemal dowolnego koloru o nadzwyczajnej dokładności i nasyceniu.

Potencjalni użytkownicy docenią również regulowaną modulację PWM, niwelującą migotanie w kamerze oraz możliwość zarządzania przez RDM umożliwiającą zdalną konfigurację. Wszechstronność urządzenia dopełnia zintegrowana podstawka oraz osłona przeciwolśnieniowa, którą można regulować i kształtować świecenie, a niski profil urządzenia umożliwia jego użycie także jako przednie oświetlenie podłogowe (footlight).