Firma Chauvet Professional zaprezentowała nowy naświetlacz horyzontalny Ovation CYC 3 FC. To rozwinięcie koncepcji mniejszego i niezwykle popularnego modelu Ovation CYC 1 FC, który na naszym rynku jest chętnie wybierany przez firmy rentalowe, teatry i wiele innych podmiotów. Szerokie możliwości, kompaktowa forma i bezgłośna praca czynią z tej oprawy idealne rozwiązanie dotychczasowych problemów związanych z podświetlaniem ścian, elementów scenografii, roll-upów czy przestrzeni znajdującej się za i przed artystą.

Ovation CYC 3 FC to dyskretny, estetyczny, niskoprofilowy naświetlacz oferujący szeroką, wyrównaną plamę światła o dużym zasięgu. Podobnie jak mniejszy model idealnie nadaje się do miejsc, gdzie od urządzeń wymagana jest cicha praca. Dzięki konwekcyjnemu chłodzeniu CYC 3 FC oferuje całkowicie bezgłośne działanie, co w połączeniu z 16-bitową jakością regulacji jasności i barw składowych czyni z niego idealne rozwiązanie do zastosowań studyjnych i teatralnych. Co istotne, większy model umożliwia łączenie z mniejszą wersją, dzięki czemu bezproblemowo można tworzyć dowolne konfiguracje w zależności od potrzeb realizacyjnych.

Z boku urządzenia znajdują się złącza sygnałowe i prądowe z możliwością kaskadowego łączenia, co eliminuje praktycznie do zera konieczność stosowania rozgałęziaczy, czyniąc instalacje estetyczną. CYC 3 FC wyposażono w 180 źródeł LED (36 red, 36 green, 36 blue, 36 amber, 36 lime). Oprawa ma także zaawansowany system mieszania kolorów RGBAL, stosowany w innych urządzeniach Ovation typu „Full Color”, umożliwiający wytworzenie niemal dowolnego koloru o nadzwyczajnej dokładności i nasyceniu. Dopełnieniem szerokich możliwości urządzenia jest regulowana modulacja PWM, niwelującą migotanie w kamerze oraz możliwość zdalnego zarządzania przez RDM.

Dzięki wbudowanej podstawce Ovation CYC 3 FC jak i CYC 1 FC można zamontować z przodu sceny jako footlighty, a za pomocą regulowanej osłony sprawimy, że aktorzy czy muzycy będący na scenie nie zostaną oślepieni. Wszystkich zainteresowanych nowych naświetlaczem Chauvet Professional zachęcamy do kontaktu z polskim dystrybutorem – firmą LTT.