Giganci jazzu Leszek Możdżer i Wojtek Mazolewski Quintet zainaugurowali inicjatywę pod nazwą Arena Kultury, cykl imprez, koncertów, wystaw i targów, które wystawianych na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Firma VDW Klang, odpowiedzialna za nagłośnienie tego wydarzenia, do jego realizacji wybrała systemy firmy Nexo.

Polsat Plus Arena Gdańsk to stadion, który normalnie pomieściłby 40 tysięcy widzów. Dzięki nowej scenie, zbudowanej w pobliżu trybun, stworzono specjalne kameralne „miejsce”, dzięki któremu 800 osób może cieszyć się koncertami z zachowaniem bezpiecznej odległości. Firma VDW Klang koordynowała montaż oraz konfiguracje systemu audio na to wydarzenie, stawiając na rozwiązania francuskiego producenta firmy Nexo. Główny system PA składał się z 11 modułów Nexo GEO S12 na stronę oraz 8 modułów niskotonowych Nexo CD18 ustawionych w konfiguracji LR. Outfill powieszony był blisko systemu głównego i składał się z 8 modułów Nexo GEO S8 na stronę.

Za centerfill oraz frontfill odpowiadały moduły GEO M6. Kolumny głośnikowe Point Source PS15-R2 użyte zostały jako daleki outfill oraz do nagłośnienia strefy VIP. Ponadto seria PS pracowała na scenie jako system monitorowy. Główny system frontowy, daleki outfill oraz monitory sceniczne dostarczyła firma Art Music. Outfill oraz nagłośnienie strefy VIP dostarczyła firma Teleradiomechanika Witosław Bociąg. Za konfigurację i strojenie systemu odpowiedzialny był Patryk Kozak.