MANTIS to najnowszy produkt Portman Lights, cenionej na całym świecie firmy z Trójmiasta. Nowa lampa wprowadza zupełnie nowy wzór i jest odejściem od kojarzonych z marką sześciokątów i stylem retro. W nowym modelu producent postawił na mocne źródła LED. Są tu główne źródła dim-to-warm oraz kolorowe glow.

 

Źródła światła
Łączna moc LEDów w Mantisie to 250 W. Na to składają się trzy główne źródła LED będące emulacją halogenu o płynnych przejściach i łącznej mocy 180 W. Na niskim natężeniu świecą ciepłą barwą 1600K, a przy maksimum jest to 3200K. Towarzyszą im źródła RGBW, które wypełniają odbłyśniki lampy dodatkowym kolorem. W centralnej części lampy umieszczono jeszcze jedno źródło RGBW z mleczną przesłoną i możliwością instalacji wyciętych gobo – kształtów. Całość może być zasilana dowolnym prądem 100-240V 50Hz/60Hz.

 

Wymiary i waga
Mantis jest poręcznym i lekkim urządzeniem. Jego wymiary to około 65 x 65 x 20 cm, a masa wynosi zaledwie 8 kg. Uchwyt mocujący umożliwia instalację lamp w dowolnej orientacji na statywach czy hakach mocowanych do krat. Kształt lampy pozwala na budowanie większych struktur i łączenie ich w różne kształty.

Sterowanie
Lampa jest wyposażona w złącza 5-PIN XLR (wejście / wyjście). Do dyspozycji mamy sześć trybów DMX od 21 do 43 kanałów. Elektronika wspiera protokół RDM. Możemy też wykorzystać moduł WDMX do zdalnego sterowania. Mantis oferuje ponadto wbudowane makra do uruchomienia lampy w trybie standalone.

Design
Mantis to nowy wzór oparty na planie trzy-ramiennej gwiazdy. Odchodzi on od kojarzonych z Portman Lights sześciokątów i plastrów miodu w stylu retro. Wzór lampy jest chroniony patentem. Także w Chinach.

Dostępność na rynku
Tuż po światowej premierze, która odbyła się 18 maja, dystrybutorzy w 42 krajach zostaną wyposażeni w urządzenia demonstracyjne, a pierwsze sztuki Mantisów na rynku pojawią się na początku lipca 2021 r.