Pod koniec lipca swoją premierę miała nowa ruchoma głowa marki Robe lighting model Cuete. Wysokiej jakości rozwiązanie idealne do mniejszych pomieszczeń lub instalacji.

Robe lighting Cuete to kompaktowe, mocne urządzenie oświetleniowe oparte na źródle światła TE™ 120W White LED, które pozwala na uzyskanie imponujących 4.200 lumenów. Jest to również kolejny model, który dołącza do rodziny urządzeń Robe z przenośnym źródłem światła TE (Transferable Engine). Wyposażony w obiektyw ze stałą wiązką 16-stopniową ma zdalne ustawianie ostrości. Opcjonalnie dostępne są także obiektywy 24-stopniowe, aby uzyskać krótszy rzut wiązki. Pakiet efektów dynamicznych zawiera koło kolorów z 13 filtrami dichroicznymi, tarczę gobo z 9 w pełni indeksowanymi, obrotowymi, wymiennymi gobosami, statyczne koło gobo z 6 stałymi gobosami i 4 reduktory wiązki. Ponadto dwukierunkowy obrotowy pryzmat z ośmioma fasetami i 5-stopniowym filtrem Frost. Pomimo niewielkich rozmiarów Robe Cuete może pochwalić się bardzo dużą funkcjonalnością. Co istotne głowica wyposażona jest w wymienne źródło światła Robe Lighting TE – Transferable Engine

Zaprojektowane, opatentowane i wyprodukowane przez Robe „Transferable Engine” to nowatorskie rozwiązanie, które przede wszystkim pozwala na przedłużenie żywotności urządzeń, w których je zastosowano. Oczywiście to można znaleźć również u innych producentów. Jednak, gdyby każdy mógł wymienić samodzielnie źródło w zależności od potrzeb na większej lub mniejszej mocy? Takie możliwości zapewnia jedynie Transferable Engine. Już w tym momencie dostępne na rynku modele Esprite, Spote, a od teraz również Forte posiadają odpowiedni zapas mocy i chłodzenia, który pozwala na korzystanie z nowo powstałych źródeł TE.

Robe lighting Cuete to również szereg innych technologii opatentowanych przez tego producenta:

 L3 ™ – (Low Light Linearity) Niezauważalne 18-bitowe ściemnianie zapewniające wyjątkowo płynne przejście w czerń
Cpulse ™ – system zapobiegający migotaniu dla kamer HD i UHD
AirLOC ™ (Less Optical Cleaning) znacznie zmniejsza poziom unoszących się w powietrzu cząstek zasysanych przez elementy optyczne. Zwiększa to ogólną wydajność, jakość światła i czas między rutynowym czyszczeniem a konserwacją
Epass™  – zapewnia połączenia wejścia/wyjścia Ethernet z przełącznikiem przelotowym, który utrzymuje integralność sieci Ethernet, gdy urządzenie nie ma zasilania, aby automatycznie utrzymywać łączność z siecią.

Połączenie kompaktowej formy, szybkości i wysokiej funkcjonalności sprawia, że Cuete to idealne urządzenie typu spot do pracy w parze z modelem LEDBeam 350™. Cuete wyróżnia bardzo szybki ruch pan i tilt, tak uwielbiany przez EDM, DJ-ów i kluby, gdzie szczególnie ważne są dynamiczne efekty, projekcje i kolor. Ruchoma głowa Robe lighting Cuete już niedługo do zobaczenia w Prolight.

Więcej informacji na stronie www.prolight.com.pl