Niemiecka firma beyerdynamic wprowadziła na rynek nowe modele słuchawek i mikrofonów pod wspólnym szyldem serii PRO X.

W ofercie pojawiły się dwie pary słuchawek DT 700 PRO X oraz DT 900 PRO X skierowane do zaawansowanych twórców pracujących nad dźwiękiem w domowych warunkach oraz w profesjonalnych studiach nagraniowych. Oba modele zaopatrzono w opracowane specjalnie na tę okazję przetworniki STELLAR.45 o impedancji 48 omów, które zapewniają głośną i wyraźną reprodukcję dźwięku w jakości studyjnej na wszelkich urządzeniach odtwarzających.

Wyjątkowy komfort użytkowania gwarantuje zastosowanie pianki z pamięcią kształtu oraz miękkie welurowe nausznice, które umożliwiając cyrkulację powietrza, co pozwala na nieprzerwane użytkowanie słuchawek przez długi czas. Słuchawki wyposażono w gniazda mini-xlr, pozwalające na zmianę kabla w zależności od zapotrzebowania: ze złączem analogowym mini-jack oraz cyfrowymi USB-C lub Lightning. Oba modele słuchawek produkowane są ręcznie w Niemczech z solidnych, wysokiej jakości materiałów.

W ramach tej samej serii producent oferuje też dwa modele mikrofonów: dynamiczny M70 PRO X  oraz pojemnościowy M90 PRO X. Pierwszy z nich to prawdziwa perełka w ofercie marki beyerdynamic, stworzona specjalnie dla twórców multimediów w Internecie: streamerów, podcasterów oraz youtuberów. Mikrofon ten został skonstruowany dla osób oczekujących od mikrofonu idealnej reprodukcji mowy ludzkiej o naturalnym brzmieniu, z odpowiednio wystrojonymi dzięki kontrolowanemu efektowi zbliżeniowemu bogatymi niskimi częstotliwościami oraz niezwykle wyraźnym górnym pasmem. Odpowiednia budowa przetwornika pozwala uniknąć niepotrzebnych przydźwięków powodowanych przez hałas domowego otoczenia, szum komputera, odpowiedzi pogłosowej pomieszczenia czy nawet dźwięków klawiatury.

Dodatkowym zabezpieczeniem przed wybuchającymi głoskami jest wysokiej gęstości pianka chroniąca przetwornik zamknięty w solidnej obudowie. Drugi z prezentowanych modeli – M90 PRO X to mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej przeznaczony do nagrań wokali oraz instrumentów, zarówno w domu, jak i warunkach studyjnych. Kapsuła 34 mm z membraną pokrytą cienką warstwą złota zapewnia przechwycenie każdego detalu z nagrywanego dźwięku, a wewnętrzna konstrukcja przeciwwstrząsowa zabezpiecza kapsułę przed niepożądanymi wibracjami i drganiami.