Firma Portman Lights poinformowała o zamiarze budowy nowej fabryki oświetlenia. Wysokiej klasy obiekt powstanie niedaleko Trójmiasta i jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem otwarcie powinno nastąpić już w 2024 roku!

To ważny moment w 6 letniej historii Portman Lights. Firma zaczynała absolutnie od zera “w garażu” z jednym tylko produktem. Obecnie ich lampy znane są na całym świecie a Portman stawia na dynamiczny rozwój i planuje budowę nowoczesnej fabryki. Aktualne portfolio trójmiejskiej marki obejmuje 6 produktów, a każdy z nich w momencie premiery był bardziej zaawansowany i lepszy od poprzedniego. Co ciekawe w trakcie procesu R&D jest obecnie aż 5 nowych urządzeń. Ponadto Portman Lights ma rozwiniętą sieć dystrybucji w 55 krajach i rozpoczęte rozmowy o nowych partnerstwach w 7 kolejnych.

„Jesteśmy w momencie przełomowym dla naszej firmy. Podjęliśmy decyzję o koncentracji produkcji lokalnie. Jeszcze 2-3 lata temu to nie było takie pewne i były pewne zakusy żeby przenosić produkcję na Daleki Wschód. Realizowaliśmy też produkcję w oparciu o metodologię Lean Management, gdzie staraliśmy się ograniczać zapasy i realizować każdy etap produkcji just-in-time. Teraz wiemy, że to nie do końca działa. W tak burzliwym geopolitycznie świecie nic nie wskazuje na to, że wrócimy do sytuacji sprzed 2020. To ułatwia nam podjęcie decyzji o inwestowaniu tutaj lokalnie i koncentrowaniu produkcji. Dzięki temu łatwiej możemy skalować produkcję, jesteśmy bardziej elastyczni i sprawniejsi w działaniu. Naszym celem jest konstruowanie coraz ciekawszych urządzeń ale też coraz bardziej zaawansowanych technologicznie”. – komentuje Dominik Zimakowski.