Podczas tegorocznych targów PLASA w Londynie firma Chauvet Professional zaprezentowała kilka nowości z IP65, a wśród nich, między innymi, głowy Maverick Storm 2 BeamWash oraz nowe urządzenia z serii serii Rogue – Outcast 2X Wash i Outcast 1L Beam.

Maverick Storm 2 BeamWash to ruchoma głowa, która spełnia zarówno funkcje beam, jak i wash. Oferuje strumień światła niemal 10 000 lumenów, indywidualną kontrolę pikseli, obszerny zoom i wbudowane efekty. Całość waży niecałe 24 kg, głowę wyposażono w 19 lamp LED (50 W), pierścień zewnętrzny 144 LED-ów RGB (0.2 W). Zapewnia mocne światło nawet w przypadku największych scen i w każdych warunkach dzięki IP65.

Rogue Outcast 2X Wash to lekka oprawa (tylko 10,6 kg) z klasą szczelności IP65. Prawdziwy koń roboczy do wielu zastosowań zarówno w pomieszczeniach i na zewnątrz oraz przystosowany do pracy z kamerą. Urządzenie oferuje szeroki zakres temperatury barwowej od 2800 do 10000 K oraz zoom od 8° do 66°. Outcast 2X Wash wyposażono w 19 jasnych źródeł LED 25W RGBW podzielonych na 5 stref z możliwością przypisania pikseli, doskonałym mieszaniem kolorów i indywidualnym ściemnianiem.

Rogue Outcast 1L Beam to niezwykle szybkie i precyzyjne urządzenie umożliwiające uzyskanie wiązki światła o kącie 1,4°, które również może pochwalić się lekką konstrukcją (zaledwie 16,1 kg) i stopniem ochrony IP65. Zastosowano w nim wydajne zimno-białe źródło LED (CW) 140 W, (4 A) o żywotności 50 000 godzin. Urządzenie oferuje tarczę kolorów, gobo (z obrotowymi i statycznymi gobo), filtr frost i dwa pryzmaty, które można używać niezależnie oraz jednocześnie jeden na drugim. Całość zamknięto w wytrzymałej obudowie, odpornej na działanie czynników zewnętrznych.

Oficjalny dystrybutor marki Chauvet Professional w Polsce zapewnia, że nowe urządzenia już wkrótce pojawią się w naszym kraju i będą gotowe do testów. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z firmą LTT.