Z początkiem maja dystrybutorem produktów marki Martin w Polsce została firma STAGE SOURCE S.A. z Warszawy.

Martin Professional to duński producent oświetlenia scenicznego oraz architektonicznego. Dla sporej rzeszy użytkowników jest marką wręcz legendarną, a wiele jej urządzeń na stałe wpisało się w historię branży oświetleniowej. Początek firmy związany jest z ciekawą historią. Wszystko zaczęło się w 1978 roku, kiedy to założyciel marki, Johan Peterson postanowił przerobić ekspres do kawy na sceniczną maszynę do dymu. Prawie dziesięć lat później, bo w 1987 roku, firma zaistniała oficjalnie jako Martin (niektóre źródła podają, że był to rok 1986). Sam Johan Peterson jako założyciel nie jest już związany z Martinem od ponad piętnastu lat. W 1998 opuścił firmę, a jego miejsce zajął Kristian Kolding. W tym samym roku Martin poszerzył swoją działalność o produkty związane z oświetleniem architektonicznym.

Obecnie Martin, jako część należącego do Samsunga holdingu Harman, jest jedną z czołowych firm na świecie produkującą wysokiej klasy, profesjonalne urządzenia oświetleniowe.

Stage Source S.A. to firma specjalizująca się w sprzedaży wysokiej klasy produktów dla profesjonalistów z dziedziny techniki scenicznej. Stworzyli ją dwaj pasjonaci oświetlenia efektowego, uznani i doświadczeni specjaliści z branży: Radosław Zacheja i Tomasz Rowicki.

www.stagesource.pl

Tagi:

martin