Firma L-Acoustics zaprezentowała nowy subwoofer instalacyjny łączący kompaktową formę i niezrównane parametry pracy. SB10i jest niewiele większy od dwóch ustawionych obok siebie pudełek po butach, a mimo to zapewnia tę samą charakterystykę dźwiękową, co znacznie większe subwoofery tej marki.

SB10i wyposażony jest w pojedynczy 10-calowy przetwornik, jego pasmo przenoszenia sięga 27 Hz, zaś maksymalny poziom SPL wynosi 124 dB. Mierzy 540 x 54 0x 170 milimetrów i waży zaledwie 15 kilogramów. Brzmieniowo korespondując z ultra-kompaktowymi koaksjalnymi zestawami pełnopasmowymi L-Acoustics X4i i 5XT, nowy subwoofer posiada elegancki, dyskretny wygląd i jest dostępny w kolorach z palety RAL, co czyni go doskonałym wyborem dla high-endowych środowisk mieszkalnych i komercyjnych, wyrafinowanych wnętrz hotelowych, luksusowych lóż sportowych, instalacji muzealnych i wielu innych.

 

 

„Nasze zespoły badawczo-rozwojowe podjęły się zaprojektowania obudowy niskoczęstotliwościowej zapewniającej słynne brzmienie marki L-Acoustics w obudowie dopasowanej do typowego mieszkania.” – mówi menedżer produktu L-Acoustics, Germain Simon. – „Choć może to brzmieć, jakby przeczyło prawom fizyki, nasz nowy SB10i jest genialną realizacją tego celu. Kondensuje pełną moc subwoofera serii SB w niewiarygodnie małej, wydajnej obudowie. Z łatwością wpasuje się w każde środowisko, w którym pożądany jest dyskretny wizualnie, a jednocześnie wysokowydajny system dźwiękowy.”

SB10i oferuje elastyczne i nieograniczone możliwości instalacji. Zintegrowany panel zwany „tech face” zawiera wszystkie złącza i punkty montażowe w jednym miejscu, dzięki czemu uchwyty montażowe, kable i złącza można dyskretnie ukryć, niezależnie od tego, gdzie i jak SB10i jest zainstalowany: wolnostojący na półce lub pod kanapą czy dowolnym elementem architektonicznym.

„Na rynkach mieszkaniowych i komercyjnych rośnie zapotrzebowanie na systemy audio, które zapewniają takie same wrażenia jak podczas żywiołowego koncertu na żywo” – mówi Nick Fichte, Global Business Manager w L-Acoustics Creations. – „Dzięki nowemu SB10i mamy teraz doskonały, estetyczny i dyskretny subwoofer, który zapewnia zdecydowane uderzenie niskich częstotliwości. A to jest znakiem rozpoznawczym naszych renomowanych systemów nagłośnieniowych na festiwalach i dużych koncertach. Fakt, że SB10i jest na tyle dyskretny, że można go umieścić pod fotelem lub kanapą, stanowi wielką wartość dla projektów architektonicznych: zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych.”

Dostępność produktu planowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku.