KGEAR jest marką obecną na rynku od niedawna, ale stworzoną przez renomowaną włoską firmę K-ARRAY, która powstała w 1990 roku i może się poszczycić nie tylko dużym doświadczeniem, ale także wieloma nowatorskimi rozwiązaniami.

GH4 to niewielki, pełnopasmowy głośnik satelitarny, oferujący punktowe źródło dźwięku wysokiej jakości. Wyposażono go w szerokopasmowy driver o średnicy 4 cali, z magnesem neodymowym i podwójną cewką, zaś impedancja może być ustawiona przez użytkownika w zakresie od 4 Ω do 16 Ω. Dzięki unikalnej konstrukcji kolumny uzyskano dyspersję gwarantującą doskonałą kontrolę dźwięku, bez strat energii i z minimalną emisją na tył. Sama obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej i ma klasę szczelności IP64, co oznacza bardzo wysoki poziom ochrony przed pyłem, przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed padającym deszczem – co sprawia, że głośnik może być stosowany także w miejscach, gdzie panują niekorzystne warunki i bez względu na nie zawsze zagwarantuje nam znakomity dźwięk. W celu uzyskania jeszcze lepszych efektów można także łączyć w szereg większą liczbę GH4. Producent oferuje dwa warianty kolorystyczne: czarny i biały, co dotyczy także dodatkowych akcesoriów, jak ramy, belki czy zawiesia do montażu do ściany.

Moc tego miniaturowego głośnika to aż 140 W, pasmo przenoszenia pokrywa zakres od 120 Hz do 20 kHz (-10 dB), maksymalny poziom SPL (szczytowy) to 122 dB, zaś pokrycie 90° (poziome i pionowe). GH4 jest wyposażony w standardowe złącze analogowe Euroblock (4-pinowe, Phoenix MCV 1,5mm/4G-3,81 BK). Całość waży zaledwie 1,2 kg i ma rozmiary 112 x 112 x 94 mm.

Jak zapewnia producent GH4 oferuje znakomity dźwięk przy niewielkich rozmiarach, co sprawia, że doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach, jak instalacje sceniczne i stałe, obiekty rozrywkowe i użyteczności publicznej, teatry, urzędy, szpitale, dworce i wiele innych.