Total-Solution z Singapuru dołącza do sieci dystrybucyjnej Portman Lights. Firma obejmuje swoim działaniem obszar Malezji, Singapuru i Tajlandii. Łącznie sieć dystrybucyjna Portman Lights urosła do 42 krajów.

Total-Solution została założona w 1998 roku i specjalizuje się w dystrybucji oświetlenia scenicznego, konsol, krat i osprzętu czy rozwiązań wizualnych. Jest dystrybutorem m.in. takich marek jak Ayrton, Arri, Astera, Chauvet, VariLite, Robert Juliat czy High End Systems. Oprócz samej sprzedaży TSM jest centrum serwisowym i szkoleniowym niektórych marek.

Dla Portman Lights to efekt zaznaczania swojej obecności w krajach dalekiej Azji. W 2019 do sieci dystrybucji dołączone zostały Chiny, Tajwan, Macau i Hong Kong. Wcześniej w sieci były już Australia i Nowa Zelandia.

– Przygotowujemy właśnie pierwszą wysyłkę do Singapuru z przeznaczeniem do produkcji telewizyjnych, co z pewnością pomoże w promocji naszych produktów na tamtych rynkach. Po zeszłorocznym dużym sukcesie w Chinach, gdzie wysłaliśmy kilkaset sztuk lamp, mamy nadzieję, że i w nowych krajach nasze produkty zagoszczą na dobre na scenach i w studiach telewizyjnych – tłumaczy Dominik Zimakowski, prezes zarządu Portman Lights.

Portman Lights to polska spółka założona w 2016 roku. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji dekoracyjnego oświetlenia scenicznego. Obecna jest w 42 krajach, za pośrednictwem 28 dystrybutorów. Wszystkie produkty Portman® mają zarejestrowane wzory przemysłowe. Każdego roku firma obecna jest na wystawach w Las Vegas, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Oslo, Frankfurcie, Moskwie, a od tego roku również w Guangzhou i Hong Kongu, o ile sytuacja związana z SARS-CoV-2 pozwoli.

Dystrybutorem urządzeń Portman Lights na terenie Polski jest Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR.