Już na początku października Prolight powraca na trasę Prolight OnTour’22 – “Lepsze światło dla Twojej sceny”. Tym razem za cel na spotkanie z Wami, obrali północną część Polski. Zaczynają 4 października w Gdańsku, następnego dnia są w Koszalinie, a trasę kończą 6 października w Szczecinie.

04.10.2022 Gdańsk Opera Bałtycka Al. Zwycięstwa 15
05.10.2022 Koszalin Event Center G38 ul. Gnieźnieńska 38

06.10.2022 Szczecin Opera na Zamku ul. Korsarzy 34

Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/PFUzAeQHzebbwMpPA

W programie:
12:00 Jak obniżyć koszty zużycia energii?
12:30 Co jest ważne przy wyborze oświetlenia?
13:00 Czy światło może tworzyć nową przestrzeń?
13:20 Jak łatwo łączyć wideo ze światłem?
13:40 Co może ułatwić pracę na scenie?
13:50 W jaki sposób optymalizować użycie oświetlenia?
14:00 – 15:00 Pytania | Testy | Pomiary | Warsztaty

12.00 – Jak obniżyć koszty zużycia energii?
Przy rosnących obecnie rachunkach za energię elektryczną, każdy poszukuje sposobu na ich obniżenie? Inwestując w najnowsze urządzenia warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które przyniosą nam efekt na lata. Dlatego odpowiedzią na to pytanie mogą być wielokolorowe źródła LED. Czemu? Ponieważ chcąc uzyskać określony kolor nie świecimy całym źródłem na 100%, lecz poszczególnymi barwami składowymi w odpowiednich proporcjach, co wiąże się ze znacznie niższym zużyciem energii… ale oferują one również znacznie więcej.

12:30 Co jest ważne przy wyborze oświetlenia?
Zastanawiasz się nad wymianą starych halogenowych opraw na LEDowe? To słuszny krok mogący przynieść Ci wiele korzyści, dać nową jakość i realne oszczędności. Jednak jak spośród tak wielu urządzeń dostępnych na rynku, wybrać takie, z których będziesz zadowolony i posłużą Ci przez wiele lat? Bo przecież źródło LED z czasem również straci swoją żywotność. Podczas spotkania zostaną przybliżone zagadnienia temperatury barwowej, specjaliści powiedzą czemu tak ważny jest współczynnik oddawania barwy (CRI) oraz zostanie wyjaśnione tajemnicze pojęcie „ledowej żarówki”

13:00 Czy światło może tworzyć nową przestrzeń?
Zapomnij o konwencjonalnym świeceniu w punkt. W tej części prezentacji poznasz rozwiązania pozwalające wykreować Ci zupełnie nowe przestrzenie na scenie, wyróżnić się z tłumu, osiągnąć niespotykane dotąd efekty i przyciągnąć uwagę widzów – mapowanie pikseli, wąska ściana światła, ekstremalny efekt strobo czy tworzenie efektów przestrzennych i kalejdoskopowych. To tylko część nowych pomysłów, które możesz realizować przy pomocy opraw efektowych.

13:20 Jak łatwo łączyć wideo ze światłem?

13:40 Co może ułatwić pracę na scenie?
Poznaj bliżej profesjonalne narzędzia do wizualizacji różnych dziedzin z pokazami w czasie rzeczywistym, dzięki którym zaoszczędzisz czas i pieniądze.

13:50 W jaki sposób optymalizować użycie oświetlenia?
Audyty istniejącego systemu oświetlenia, na spotkaniu dowiesz się jak można diametralnie zmniejszyć zużycie energii, przy jednoczesnej poprawie efektywności. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez firmę Prolight zoptymalizujesz istniejący systemy oświetlenia (iluminacje, zewnętrzne, przestrzenie publiczne, przestrzenie biurowe itp.)

14:00 15:00 Pytania | Testy | Pomiary | Warsztaty