Wydajny reflektor (LED fresnel) teatralny BT-THEATRE 150EZ mkII to produkt renomowanej belgijskiej firmy, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce od 1 lipca jest  Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR.

BT-THEATRE 150EZ mkII to reflektor sceniczny typu fresnel z elektronicznym zoomem pracującym w zakresie 8°~52°, wyposażony w ciepłą, białą diodę o temperaturze barwowej 3200 K i mocy 150 W, co gwarantuje mocne światło w każdych warunkach (odpowiednik tradycyjnego 1 kW). W komplecie znajduje się ramka do mocowania kolorowych filtrów, a także skrzydełka przysłony. System chłodzenia został tak skonstruowany, by zagwarantować odpowiednio niską temperaturę diody przy zachowaniu stabilnego strumienia światła i jednocześnie bardzo cichej pracy, która w żaden sposób nie zakłóci widowiska czy koncertu.

Całość ma przy tym kompaktowe rozmiary i wagę zaledwie 6,2 kg. Fresnel charakteryzuje się znakomitymi parametrami fotometrycznymi, jak współczynnik oddawania barw przekraczający wartość 97 (CRI). Reflektor sprawdzi się w każdych warunkach, na scenie, stoiskach wystawowych czy w studiu, umożliwiając, na przykład, wykonanie nagrań telewizyjnych bez migotania. Oferuje sterowanie za pomocą DMX w 6 różnych trybach kanałów (8-bitowy i 16-bitowy dimmer), jest także przystosowany do kontroli bezprzewodowej z użyciem opcjonalnego Dongle WTR-DMX. Wprowadzanie ustawień ułatwia czytelny wyświetlacz i menu edycyjne.

BT-THEATRE 150EZ mkII ma także pamięć na ustawienia fabryczne i użytkownika oraz funkcję blokady, chroniącą przed przypadkową zmianą ustawień. Reflektor pozwala na manualne przyciemnianie oraz sterowanie zoomem i ostrością. Dimmer oferuje cztery krzywe: liniową, kwadratową, inwertowaną kwadratową oraz w kształcie S. Dostępne są także awaryjne tryby blackout i freeze, na wypadek braku DMX. Fresnel LED Briteqa wyposażono w wejścia i wyjścia DMX 3-pinowe oraz 5-pinowe, ponadto wejścia i wyjścia Neutrik PowerCON, pozwalające na łączenie świateł w łańcuch. Może być zasilany prądem o napięciu od 100 do 240 V (50/60 Hz), a pobór mocy wynosi 160 W.

Znakomite parametry, mocne światło i duża uniwersalność czynią z Briteq BT-THEATRE 150EZ mkII bardzo interesującą propozycję dla teatrów, scen koncertowych, sal wystawowych, studiów telewizyjnych i wielu innych miejsc. W ofercie dostępne są dostępne także inne modele wyposażone w słabsze lub mocniejsze źródło światła oraz możliwość zmiany temperatury barwowej czy wbudowane emulacje filtrów kolorowych.