Nowy reflektor od Chauvet Professional to rozwiązanie idealnie skrojone do średnich i małych realizacji. Cicha praca, bogate kolory, gładkie biele, kompaktowa forma i wydajność spotykana dotąd w większych modelach czynią z niego bardzo interesujący produkt.

Oficjalna premiera nowej oprawy Chauvet Professional miła miejsce podczas tegorocznych targów Integrated Systems Europe w Barcelonie, gdzie wzbudziła spore zainteresowanie. Nic dziwnego, bo Ovation E-2 FC to wszechstronny reflektor LED wyposażony w zintegrowany obiektyw zmiennoogniskowy 25-50 stopni i cały szereg praktycznych funkcji. Pracujący w jego wnętrzu silnik RGBAL zapewnia żywe kolory i gładkie, równomierne biele dzięki wysokiemu współczynnikowi CRI na poziomie 93.

Ovation E-2 FC na stoisku Chauvet Professional podczas targów ISE 2023 w Barcelonie (fot. Chauvet Professional)

Oprawa jest w stanie wygenerować wiązkę światła o mocy 1107 luksów (na 5 metrach przy najwęższej wiązce) oraz 488 luksów (na 5 metrach przy najszerszym ustawieniu). Ovation E-2 FC wyposażono w zaawansowaną optykę, dzięki czemu oprócz pięknych kolorów jest w stanie generować wyraziste wzory gobo, które dodają głębi każdej realizacji. Wygodny przycisk trybu ostrości pozwala na ustawienie jej dosłownie jednym dotknięciem. Wirtualne koło kolorów i wstępnie ustawione białe CCT to kolejne udogodnienia oferowane przez to wszechstronne urządzenie, które może być sterowane przez DMX lub RDM. Funkcjonalność oprawy podnosi ultra cicha praca, możliwość wyboru PWM, regulacja +/- Green i emulowany red-shift, wbudowany slot gobo, elektroniczne ściemnianie i porty USB do aktualizacji oprogramowania.

Ovation E-2 FC na stoisku Chauvet Professional podczas targów ISE 2023 w Barcelonie (fot. LTT)