Firma Robe zaprezentowała nową linię urządzeń oświetleniowych o nazwie iSeries. Zamknięte w nowej odpornej na deszcz i pył obudowie IP65 stanowią idealna uzupełnienie dobrze znanych modeli tego producenta, które teraz można z powodzeniem używać nawet w niekorzystnych warunkach otoczenia.

iSpiider, iPointe65, iParFect 150 FW oraz iBar to cztery najnowsze urządzenia, które dołączyły do rodziny urządzeń oświetleniowych marki Robe lighting. Zamknięte w mocnej, aluminiowej, odpornej na niekorzystne warunki atmosferyczne obudowie IP65 weszły w skład nowej kategorii iSeries, gdzie znaleźć można wszystkie urządzenia przeznaczone do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Modele te z powodzeniem można używać wszędzie, gdzie nie jesteśmy w stanie  określić z jakimi warunkami atmosferycznymi trzeba będzie się mierzyć podczas wydarzenia.

iSpiider
iSpiider, jak swój pierwowzór model Spiider korzysta z tego samego źródła LED 18 x 40 W i 1 x 60 W, co oryginał, z identycznym systemem optycznym 12,5: 1 zoom, zapewniającym taką samą, wąską wiązkę od 4° od 50°.

Robe iSpiider zaprojektowano do użytku w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Idealnie nadająca się na festiwale, koncerty i imprezy plenerowe oraz każde wydarzenie, gdzie organizatorzy muszą mierzyć się z niekorzystnymi, nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi. Urządzenie może być uzupełnieniem obecnie używanych opraw Spiider, ponieważ kanały sterowania DMX, prędkości robocze i zestaw funkcji w obu opraw są identyczne.

iPointe65
Robe iPointe to urządzenie oparte na nowym, opracowanym specjalnie dla Robe przez Osram, źródle światła 310 W o żywotności do 4 000 godzin. IPointe65 to gwarancja 12 000 lm, mierzona na przedniej soczewce. Źródło wytwarza krystalicznie czystą wiązkę o ostrych krawędziach, regulowaną od 1,8 do 42 stopni. Wiązkę można precyzyjnie kształtować i ustawiać za pomocą innowacyjnej ramek. iPointe65 to jasna, wielofunkcyjna oprawa o wysokiej wydajności, która działa równie dobrze jako Spot, Beam, Wash czy urządzenie efektowe.

iPointe65 może być uzupełnieniem lub zastępcą obecnie używanych opraw MegaPointe, ponieważ kanały sterowania DMX, prędkości robocze i zestaw funkcji w obu opraw są identyczne. Idealnie nadaje się na festiwale, koncerty i imprezy plenerowe oraz każde wydarzenie, które gdzie ciężko kreśli zastana warunki atmosferyczne.

iParFect 150 FW RGBA / RGBW
iParFect 150 FW zapewnia wysoki współczynnik CRI i pozwala projektantom na uzyskanie ciepłych, bogatych, bursztynowych tonów, które zwykle są trudne do uzyskani. Inne funkcje obejmują płynną kontrolę kolorów CMY i RGBA, 18-bitowe ściemnianie i emulację lampy halogenowej, z możliwością wyboru i zmiennymi temperaturami kolorów, zapewniającymi całkowitą kontrolę nad wyjściem. Mocna wiązka światła typu Fresnel z zakresem zoomu od 3,8° do 60° zapewnia gładką wiązkę światła.

Robe iParFect 150 FW to par LED idealny do telewizji, teatrów, sal koncertowych i wszelkiego rodzaju imprez plenerowych.

iBar
Robe iBar to urządzenie o stałym koncie świecenia 7°, jednak definiowalny kąt wiązki oferuje opcjonalne dyfuzory z nowym systemem filtrów dzielonych, które pozwalają na trzy różne kąty wiązki na cały iBar i generują asymetryczny strumień świetlny do wykorzystania jako wysokiej jakości światło cykliczne. Robe iBar to  15 równomiernie rozmieszczonych, jaśniejszych o 30% wielochipowych diod LED RGBW o mocy 15 W, zapewniających ulepszone, 18-bitowe, płynne mieszanie kolorów i liniowe ściemnianie bez „rozpadu” RGB i występowania cieni szarości.

Mimo nowej mocniejszej, odpornej na niekorzystne warunki konstrukcji Robe udało się zachować w nowych modelach wszystko co znaleźć można w ich pierwotnych wersjach, jak bardzo dobra jakość światła, funkcjonalność, szybkość. Dzięki temu mogą one nie tylko stanowić nie tylko nowy set urządzeń, ale również idealne uzupełnienie istniejącego zestawu.