Monacor Pressbox to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się  w m.in. obiektach kultury lub innych dowolnych przestrzeniach, w których odbywają się konferencje prasowe czy wydarzenia z udziałem dziennikarzy. Pozwala ona na udostępnienie sygnału audio w celu jednoczesnej rejestracji na wielu przenośnych rejestratorach.

Monacor Ppressbox to kompletny i gotowy do pracy zestaw, oferujący 16 torów sygnałowych audio. Dostarczany jest w skrzyni transportowej MR-108T i składa się z następujących urządzeń:

– Rozdzielaczy sygnałowych LS-280/SW oraz LSP-102


– Listwy zasilającej RCS-85/SW


– Dwóch paneli przyłączeniowych RCP-8732U z gniazdami XLR
– Paneli zaślepiających
– Kabli połączeniowych między urządzeniami w skrzyni. 20-metrowego kabla XLR do łączenia z systemem nagłośnienia będącym na wyposażeniu sali konferencyjnej

Każdy tor wyjściowy audio ma niezależną regulację głośności. Na zamówienie istnieje możliwość dostarczenia skrzynki dziennikarskiej w szafie naściennej do montażu na stałe, a także wyposażenia jej w większą liczbę torów sygnałowych oraz dodatkowe urządzenia. Każda zmiana konfiguracji podlega indywidualnej wycenie i może wiązać się z koniecznością zastosowania większej skrzyni transportowej. Zdjęcie przykładowe prezentujące skrzynię wyposażoną dodatkowo w mikser audio oraz rejestrator MP3.