W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie NEXO udostępnia niektóre z najpopularniejszych programów szkoleniowych i edukacyjnych online. Zespół wsparcia technicznego NEXO wykorzysta swój kanał na Facebooku, aby zaprezentować sesje e-learningowe, będące częścią obszernego materiału szkoleniowego Yamaha.

Zespół prowadzony przez Nicolasa Poitrenauda, głównego ​​instruktora NEXO składa się z inżynierów NEXO z całego świata. Będą oni pracować w czterech językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Wszystkie webinaria będę dostępne bezpłatnie za pośrednictwem Facebooka na żywo. Wiedza na temat sprzętu NEXO nie jest wymagana. Sesje skierowane są do inżynierów i właścicieli/operatorów obiektów, którzy mogą jeszcze nie znać systemów NEXO.

Tematem najbliższych zajęć będzie wprowadzenie do NS-1, oprogramowania NEXO do symulacji akustycznej. To dwugodzinne seminarium zostanie zaprezentowane w języku angielskim i francuskim przez Nicolasa Poitrenauda, ​​przy wsparciu Stéphane’a Brocarda i Christophe’a Girresa z zespołu NEXO France.

Podczas zajęć zaprezentowane zostaną zasady projektowania systemu dźwiękowego z wykorzystaniem oprogramowania NS-1. Począwszy od utworzenia miejsca i wdrożenia systemu, po analizę warunków akustycznych i mechanicznych w celu zoptymalizowania projektu. Uczestnicy mogą sprawdzić dwa odrębne rozwiązania przy użyciu modeli źródła punktowego i liniowego NEXO zgodnie z różnymi celami.