W dniach 29 i 30 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra. Dwa dni ekscytujących spotkań, interesujących prelekcji i ciekawych prezentacji. Poruszono różnorodne zagadnienia związane z technologią, innowacjami, ekologią, biznesem, bezpieczeństwem i edukacją, a także trendami jakie dziś pojawiają się w sztuce, technice i rozrywce.

 

Wśród prelegentów pojawili się najlepsi specjaliści zarówno z Polski jak i z zagranicy. Najgorętszym tematem, który przewijał się w wielu wystąpieniach była sztuczna inteligencja i wszelkie zagadnienia z nią związane. Bariery prawne, etyczne, zagrożenia i twórcze możliwości jej wykorzystania.

Podobnie jak w ubiegłych latach podczas konferencji obyła się wystawa sprzętu, technologii i ciekawych projektów edukacyjnych. Uczestnicy mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów w specjalnej strefie networkingu we foyer Teatru Wielkiego. Możliwość bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, wymiany poglądów i wzajemna inspiracja są nie do przecenienia i stanowią niezwykle ważny aspekt konferencji.

W tym roku fundacja Scena Jutra po raz pierwszy wręczyła statuetki „Kreator Sceny Jutra”. W ten sposób uhonorowano osoby, które przez ostatnie dekady przyczyniły się do rozwoju rynku scenicznego w Polsce. W kolejnych latach, stworzona kapituła konkursu, będzie decydować komu z finałowych trójek przypadnie wyróżnienie, w jednej z czterech kategorii – KREACJA, TECHNIKA, BIZNES i ARTYSTA.

Nagrody „Kreator Sceny Jutra otrzymali:
Andrzej Groda (Groda – Aranżacja Realizacja Światła)
Wojciech Kępczyński (Teatr Muzyczny ROMA)
Krzysztof Polesiński (Airpol Sound & Light)
Lucjan Siwczyk (TRANSCOLOR)
Gratulujemy!