Spieszymy donieść, że jest już dostępna nowa wersja oprogramowania Pro Tools 2022.4.  Najistotniejszą informacją dla użytkowników jest taka, że w miejsce wersji ARTIST, PRO TOOLS I ULTIMATE, Avid Pro Tools wprowadza nową linię produktów: PRO TOOLS ARTIST, PRO TOOLS STUDIO I PRO TOOLS FLEX.

PRO TOOLS ARTIST
Pro Tools Artist jest najbardziej podstawową wersją, kosztuje 9 USD miesięcznie lub 89 USD rocznie. Ta wersja jest  skierowana do muzyków, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą w DAW. Artist oferuje 32 ścieżki audio, 32 ścieżki instrumentów i 64 ścieżki MIDI, można nagrywać do 16 źródeł dźwięku jednocześnie.
Szczegóły: https://www.avid.com/pro-tools/whats-included-artist

PRO TOOLS STUDIO
Środkowa wersja to Pro Tools Studio, subskrypcja kosztuje od 29 USD miesięcznie/ 279 USD rocznie. Pro Tools Studio umożliwia tworzenie miksów z 512. ścieżkami audio i instrumentami. Obsługuje Dolby Atmos i dźwięk przestrzenny, a także zaawansowaną automatyzację i edycję efektów klipów. Avid przeniesie obecnych abonentów Pro Tools i klientów licencji wieczystej z aktywnymi planami na ten plan.
Szczegóły: https://www.avid.com/pro-tools/whats-included-studio

PRO TOOLS FLEX
Najwyższa wersja nazywa się Pro Tools Flex. Zapewnia dostęp do Pro Tools Ultimate, 2048 ścieżek audio, do 256 jednoczesnych wejść nagrywania, platformy automatyzacji przepływu pracy Soundflow Cloud Avid Edition i wielu innych. Subskrypcja kosztuje 89 USD miesięcznie lub 929 USD rocznie. Aktywni subskrybenci Pro Tools Ultimate zostaną przeniesieni do Pro Tools Flex.
Szczegóły : https://www.avid.com/pro-tools/whats-included-flex

Osoby z licencją perpetual Pro Tools i wygasłą umową pomocy technicznej mogą nadal korzystać z aktualnych aktualizacji oprogramowania i planu pomocy technicznej. Mogą również wykupić subskrypcję na jeden z nowych poziomów.

Drugą nowością jest przeniesienie Pro Tools do modelu subskrypcji. Nie ma już możliwości zakupu licencji dożywotniej. Subskrypcje można wykupić na czas określony, oczywiście z możliwością jej przedłużania.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Jacek Majewski
j.majewski@konsbud-audio.com.pl
tel. 785 50 40 90