Jedną z nowości w ofercie firmy L-Acoustics jest wzmacniacz sterujący LA7.16i, wpisujący się w nowy sposób myślenia na temat instalacji. To najbardziej zaawansowana końcówka mocy na świecie, w którą L-Acoustics zainwestował lata pracy działu R&D, wyposażona w szereg nowatorskich rozwiązań.

LA7.16i jest 16-kanałowym wzmacniaczem sterującym, przeznaczonym do użycia w stacjonarnych instalacjach dźwiękowych. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najlepszej wydajności w zastosowaniach wielokanałowych, pracy w systemach rozproszonych czy zasilania źródeł liniowych w celu uzyskania najlepszej dyskretyzacji. Jego funkcjonalna i elegancka obudowa kryje w sobie potężny silnik DSP z zaawansowanymi rozwiązaniami zarządzania głośnikami, ochrony systemu oraz jego monitorowania, a także kompletny zestaw narzędzi do regulacji i kalibracji systemu. Model LA7.16i jest zgodny z protokołem Milan i został wyposażony w wejścia AVB z zapewnieniem bezproblemowej redundantnej pracy w sieci, a także złącza cyfrowe AES/EBU oraz analogowe. Trzy sekcje GPIO oraz zapasowe zasilanie 24 V DC dla karty DSP zapewniają zewnętrzne sterowanie oraz zwiększają niezawodność działania.

Nowa końcówka mocy L-Acoustics wykorzystuje technologię zarządzania mocą L-SMART, która dynamicznie dopasowuje moc do rzeczywistych potrzeb zasilanego systemu głośnikowego. L-SMART zarządza mocą w sposób adaptacyjny i dba o maksymalnie efektywną dystrybucję mocy. LA7.16i  wyposażono także w system L-DRIVE, który zapewnia zaawansowane zabezpieczenie prądowe i temperaturowe. W efekcie ten 16-kanałowy wzmacniacz formatu 2U, generuje o 50% mniej ciepła i gwarantuje o 40% niższy koszt za kanał w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.