Nie wszystkie instalacje wymagają cyfrowych i zaawansowanych technologicznie urządzeń. Często najlepszym rozwiązaniem jest niezawodna i wygodna w obsłudze konstrukcja analogowa. Wychodząc z tego założenia, firma Monacor oferuje klientom czterostrefowe i dwustrefowe modele wzmacniaczy matrycowych o symbolach PA-M412 i PA-M224.

Monacor PA-M412 dysponuje mocą 120W (RMS) na strefę i udostępnia użytkownikowi aż osiem kanałów wejściowych z indywidualnym wzmocnieniem gain oraz regulacją głośności. Każda z 4 stref  jest regulowana oddzielnie i ma dwupunktowy korektor barwy. Model PA-M224 oferuje moc 240 W (RMS) na strefę i także dysponuje ośmioma kanałami wejściowymi. W przypadku tego modelu regulacja obejmuje dwie strefy z możliwością dwupunktowej korekcji barwy. Oba modele to konstrukcje klasy D o wysokiej efektywności pozwalające na redukcję kosztów zasilania. Architektura wejściowa modeli PA-M412 i PA-M224 jest niemal identyczna.

Pierwsze cztery tory to wejścia mikrofonowo-liniowe zrealizowane na gniazdach XLR oraz jack 6,3 mm. W ich przypadku do dyspozycji jest trzypunktowa korekcję barwy. Kolejne cztery to wejścia liniowe zrealizowane na gniazdach RCA i jack 6,3 mm. Zasilanie Phantom załączane jest grupowo dla kanałów 2-4. Kanał pierwszy wyposażony jest w indywidualnie załączany Phantom oraz funkcje Talkover.

Obie konstrukcje umożliwiają odsłuch każdej ze stref w trybie AFL oraz PFL. Producent zaimplementował w nich również złącze dla mikrofonu strefowego PA-M4RC. Warto dodać, że każda ze stref ma złącze dla ściennych modułów sterujących PA-M1WP. A dzięki specjalnym otworom możliwy jest ich montaż w szafie rack.